NOVOSADSKI SREDNJOŠKOLCI ZA ŠAHOVSKOM TABLOM: Ekipno prvenstvo 28. marta u Gimnaziji „Isidora Sekulić“
Šahovski savez Novog Sada će, treću godinu u nizu, nakon dugogodišnje pauze, organizovati Ekipno prvenstvo srednjih škola Novog Sada.
Manifestacija će se održati u Gimnaziji „Isidora Sekulić“ 28. marta u 9:30 časova.
Pravo učešća imaju sve novosadske sredlje škole. Svaka škola može prijaviti maksimalno dve ekipe. Ekipe čine četiri igrača, uz maksimalno dve izmene. Članovi tima mogu biti isključivo učenici škole za čiju školu nastupaju. Igraće se sa digitalnim satovima, uz tempo igre od 10 minuta po igraču, uz pet sekundi bonifikacije nakon svakog odigranog poteza. Za pobedu u meču se dobijaju tri boda, nerešeno jedan, a poraz ne donosi poene.
Škole koje osvoje prva tri mesta dobiće prikladne pehare, a svaki igrač adekvatne medalje.
Prijave se vrše popunjavanjem Prijavnog obrazca, koji se nalazi na sajtu ŠS NS, i slanjem na mejl adresu. Više informacija možete dobiti na broj telefona 066 92 511 92 (koordinator takmičenja Darko Ukropina) ili na mejl adresu ŠSNS [email protected].