”POZIVAM SVE NA MIR” Vučić: Oko 9 miliona evra za lokalne puteve u Šidu, VEĆ ZA KOJI DAN DOĆI ĆE MAŠINE
ŠID: Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će država uložiti devet miliona evra za lokalne puteve u okolini Šida, kao i da će se raditi rekonstrukcija Osnovne škole "Branko Radičević" u Šidu.
Najavio je da će se raditi putevi Vašica-Batrovci i Višnjićevo- Morović- Bosut.
"Mislim da će ljudi da budu zadovoljni time, jer to je ogroman novac, to je ukupno negde oko 9 miliona evra i krenućemo da radimo Osnovnu školu Branko Radičević, sasvim i da vidimo možemo li bazen u "Sremskom frontu" da radimo, u školi. U svakom slučaju, to bi bile velike promene za Šid", rekao je Vučić tokom posete porodici Bulatović u Batrovcima kod Šida.
Odgovarajući na pitanje šta je razlog posete Šidu, Vučić je rekao da mu je posao da razgovara sa narodom, da čuje i da se posveti njihovim problemima.
"U Šidu postoji veliki broj stvari koje smo rekli, a koje nismo uradili i zato ćemo sada da ubrzamo. Kao što rekoh, taj put Vašice-Batrovci, to je 8 kilometara, ako se ne varam i Morović-Višnjićevo-Bosut je 4 i nešto kilometara i to da uradimo odmah. Ovde je potrebna i obilaznica oko Šida, naravno, ali to je nešto više novca. Potrebno je i vodosnabdevanje da se reši i cevovodi u pravcu Batrovci-Šid. Osnovna škola Branko Radičević i Sremski front u samom Šidu i ovo oko industrijske zone što radimo tehničko opremanje da bismo videli da dovedemo nekog od investitora", istakao je Vučić.
Podsetio je da se u blizini završava i auto-put Kuzmin-Sremska Rača, dodajući da će on mnogo značiti svima, posebno ljudima u Semberiji, Posavini i Krajini.
"I jedino je Šid nekako ostao da nismo dovoljno uradili i za to sam ja kriv, nije niko drugi. Nisam mogao da očekujem to od njih iz opštine. Jedino je bilo fer da su ponekad nešto preuzeli na sebe, čak i kad nisu krivi... Tako da sam rešio sad kad budemo ovo uradili, ove puteve, onda dolazim da kažem ljudima mi smo to mi uradili, a ne oni", rekao je predsednik Vučić.
Do kraja godine uložićemo više od od 20 miliona evra u Šid
Vučić je izjavio da će država do kraja godine uložiti više od 20 miliona evra u Šid i da će se država potruditi da dovede jednog velikog investitora u taj sremski grad.
Vučić je u Batrovcima, obraćajući se velikom broju okupljenih građana, rekao da će se raditi kompletan put Batrovci-Vašica u dužini od više od osam kilometara, kao i da će mašine izaći na teren najkasnije za tri do pet dana.
"Ponosan sam na činjenicu što sam prvi predsednik koji je došao u Batrovce, posetio selo Batrovce. Moraću da obilazim više sela, pa opet odem i u Kukujevce, u Erdevik, u Morović, u Višnjićevo i u svako drugo mesto. Ali ćemo da radimo sada ono što sam obećao, Morović-Višnjićevo-Bosut put 4,1 kilometar, odmah će da krenu za dva ili tri dana", istakao je Vučić.
Naveo je da će se država potruditi i da uradi put do Jamene u dužini oko 11 kilometara.
"Iako se sa tim mučimo, jer je mnogo to para, ali time ćemo i Jamenu, koja je najistureniji deo Republike Srbije i prema Hrvatskoj i prema Bosni i Hercegovini, da napravimo i da uradimo nešto za te ljude koji su branioci i čuvari otadžbine, tamo gde to nije uvek jednostavno i nije uvek lako. Tako da to ćete da vidite za tri, četiri, pet dana, krećemo i nećemo da stanemo dok ne završimo sve. Možda je potrebno mesec, možda mesec i po dana, ali sve ono o čemu ste razmišljali godinama biće za veoma kratko vreme urađeno", rekao je predsednik.
Naveo je i da će biti urađena kompletna rekonstrukcija Osnovne škole "Branko Radičević" u Šidu u vrednosti 4,6 miliona evra, kako bi deca dobila najmoderniju školu, dodajući da će država da vidi šta može da se uradi oko bazena u školi "Sremski front".
Naveo je da je najvažnije da se uradi industrijska zona u Šidu i da se dovede makar jedan ozbiljan investitor.
"Jedan veliki investitor u Šidu menja sve. I zato ćemo da se potrudimo i postaramo da dovedemo jednog dobrog investitora u Šidu, onda će ljudi da se zaposle, posebno žene i onda će sve biti mnogo drugačije, mnogo lakše. Moramo da radimo vodovodno povezivanje Batrovaca sa Šidom, da radimo cevovode, ali kada budete videli našu odlučnost i kako smo sada 'napali' ove putne pravce, znam da ćete imati dovoljno vere i dovoljno poverenja u svoju Srbiju, koja će to da uzme, učini, uradi i napravi", rekao je Vučić.
Poručio je da je želja države da Šid bude ekonomska tvrđava.
"Hoćemo da vi živite bolje i zato ćemo da ulažemo mnogo više novca. Do kraja godine više od 20 miliona evra ćemo iz Beograda da uložimo u Šid", naglasio je predsednik.
Vučić je prethodno obišao štandove domaćih proizvođača, među kojima su ručni radovi, domaća hrana, vina, rakija, a prisustvovao je i osveštavanju krsta postavljenom u parku prirode "Mali Bosut" i posetio porodicu Bulatović u Batrovcima.
Pozivam sve na mir, staloženost i dijalog
Predsednik Vučić izjavio je danas da želi da svi iznose svoje programe i planove i pozvao na mir, staloženost i dijalog.
Vučić je, tokom posete Batrovcima, odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše napade na aktiviste Srpske napredne stranke (SNS), istakao da se na ulici sve promenilo i sve je drugačije.
Ddoao je da aktiviste SNS ne čuva policija, već da je policija tu da čuva one koji ih napadaju.
"I hvala Bogu da je tu. Promenilo se sve. Oni koji su nekada jurili i lovili ljude, sad uglavnom gledaju da ne budu 'lovina'", dodao je Vučič.
Istakao je da ne želi da bilo ko bude "lovina", već da svi mogu da iznose svoje programe i planove.
Predsednik je rekao da je njegova obaveza da vodi dijalog i da od toga neće odustati.
Na pitanje da prokomentariše današnji napad na aktivistkinju SNS u Zemunu, Vučić je rekao da je to izraz nemoći i nepostojanja plana i programa.
"I jedne i druge, sve pozivam na mir i izvinjavam se toj divnoj ženi. Gledaćemo da je makar pravno zaštitimo", naveo je predsednik Vučić.
U obrazovanju moramo bukvalno sve da promenimo, da pojačamo konkurenciju
Vučić je izjavio da u obrazovanju mora da dođe do velikih promena i veće konkurencije i istakao da neće dozvoliti da oni koji su, kako je naveo, rušili visoko školstvo donose katastrofalne odluke za budućnost naše dece.
"U obrazovanju moramo bukvalno sve da promenimo, da pojačamo konkurenciju, da podignemo obrazovni nivo. Ako pogledate samo imena profesora od pre 30 godina na Pravnom fakultetu i danas, nažalost, videćete jednu strašnu regresiju i jedno strašno propadanje, uz svo poštovanje prema svemu", rekao je Vučić tokom posete Batrovcima.
On je dodao da je kvalitet obrazovanja tokom poslednjih 20 do 30 godina katastrofalan i da je to zbog toga što su profesori postavljani po političkoj liniji.
"Uporedite koji god hoćete predmet: od obligacionog prava, sociologije, rimskog prava, bukvalno svaki predmet uporedite i videćete nebo i zemlju. Pogledajte tadašnje dekane i pogledajte današnje dekane. Ali kad napravite konkurenciju, onda bude sve drugačije", rekao je Vučić.
Ukazao je da će u tom slučaju profesori visokoškolskih ustanova morati da se bore sa konkurencijom i shvatiti da više ne mogu da, kako je rekao, varaju ljude na osnovu stare slave.
"Neću da dozvolim da oni koji su rušili obrazovanje, koji su rušili visoko školstvo, budu ti koji će da donose katastrofalne odluke za budućnost naše dece", rekao je predsednik Vučić.