FUDBALERI ŽELEZNIČARA U EVROPI Trener Koković prezadovoljan
Fudbaleri Železničara posle remija na svom SRC „Mladost“ protiv Radnika (1:1) obezbedili su plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.
U preostala dva kola plej-ofa superligaš sa Tamiša gostuje Novom Pazaru, a u poslednjem kolu pred svojim navijačima dočekuje Čukarički.
Posle istorijskog uspeha protiv rivala iz Surdulice, trener Radomir Koković sumirao je utiske:
– Mnogo bih želeo da pričam o utakmici i svemu što se dešavalo, ali mislim da nije pravi trenutak za detaljnu analizu. Želim da iskoristim priliku da čestitam pre svega mojim igračima i stručnom štabu. Emocije su velike, a samo ovi momci i ljudi u klubu znaju kroz šta smo prošli za ovih godinu dana. Ogromna energija, trud i odricanje su uloženi. Znam da sam zahtevan trener, da tražim maksimum u svakom trenutku, ali oni su sve to izdržali. Većina je sazrela pre vremena i dovela nas u situaciju da slavimo plasman u Evropu – istakao je Koković.
Zatim je dodao:
– Još jednom, sve čestitke mojim momcima, stručnom štabu i svima u klubu koji su doprineli ovom uspehu. Hvala vama što ste nas pratili cele sezone i hvala navijačima koji su dolazili na stadion, verovali u nas i podržavali nas. Nadam se da smo napravili nešto što će podstaći još više ljudi da dolaze na stadion, da nas bodre i da kroz Evropu, a kasnije i kroz prvenstvo, naš stadion bude pun. Ovi momci to zaista zaslužuju – poručio je Koković.
Konferencija je u jednom trenutku bila prekinuta iznenađenjem – igrači Železničara polili su svog trenera vodom u znak slavlja.
B.Stojkovski