KRAJ ZA SUBOTIČANE U ABA LIGI: Ostali bez polufinala, Dubai slavio i u Dudovoj šumi
Košarkaši Spartaka eliminisani su u četvrtfinalu ABA lige pošto su poraženi u Subotici od Dubaija u drugom duelu u seriji – 84:88.
Dubai je nakon trijumfa u prvom susretu u Sarajevu uspeo da slavi i u Dudovoj šumi i overi mesto u polufinalu regionalnog takmičenja. Tamo će igrati protiv boljeg iz duela Budućnost – Kluž, a u toj seriji je trenutno izjednačeno – 1:1.
Dubai je od sredine druge četvrtine bio u vođstvu, ali su Subotičani ipak uspeli da režiraju neizvesniju završnicu. U ključnim trenucima, međutim, Dubai je bio smireniji i nije grešio sa linije slobodnih bacanja pa ga je to odvelo do polufinala.
Dženan Musa je predvodio Dubai do trijumfa sa 27 poena (6 asistencija).
U Spartaku su po 17 poena ubacili Nikolić i Hanlan, po 11 Drobnjak i Momirov.