KOVINSKI MOST DOBIJA NOVO LICE Drobnjak obišao radove: Ugrađuje se 500 tona čelika, menja se i rasveta
V.d. direktora „Puteva Srbije“ Zoran Drobnjak obišao je radove na rehabilitaciji Kovinskog mosta preko Dunava na deonici državnog puta Smederevo – Kovin i poručio da je zadovoljan trenutnom dinamikom izvođenja radova.
Ukoliko se radovi nastave planiranim tempom, postoji mogućnost da most bude završen i pre ugovorenog roka, odnosno pre zimske sezone.
Kako su saopštili „Putevi Srbije“, radovi obuhvataju rehabilitaciju kolovoznih traka, pešačkih staza, ali i sanaciju unutrašnjeg i spoljašnjeg dela čelične konstrukcije mosta.
Kovinski most dugačak je 1,4 kilometra, od čega čak 1,2 kilometra čini čelična konstrukcija, dok su prilazne betonske konstrukcije duge po 100 metara. Najznačajniji deo posla odnosi se na ojačanje čelične konstrukcije, za šta je predviđena ugradnja oko 500 tona čelika.
Planirana je i potpuna antikoroziona zaštita mosta, što podrazumeva uklanjanje stare farbe peskarenjem i nanošenje novih zaštitnih slojeva. Pored toga, biće zamenjen kompletan asfaltni zastor i hidroizolacija, a most će dobiti i novu pešačku i odbojnu ogradu, kao i modernu rasvetu.
Iako je rok za završetak radova mart 2027. godine, u „Putevima Srbije“ navode da se, u saradnji sa izvođačima i nadzornim organima, prati dinamika radova i očekuje mogućnost da sve bude okončano pre početka zime.