Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

KONAČNO DOBRE VESTI S GRČKE GRANICE Nema gužvi na Evzoniju

08.06.2026. 16:37 16:54
Piše:
Izvor:
Telegraf.rs
evzoni
Foto: https://alltrafficcams.com/live/border-crossings/north-macedonia/greece/bogorodica-evzonoi/

Svi srpski turisti koji su krajem maja krenuli put Grčke i doživeli prave višekilometarske agonije, višesatna čekanja i kolaps na graničnim prelazima, jutros su dočekali vesti koje su unijele ogroman optimizam za predstojeću letnju sezonu. 

Naime, situacija na najfrekventnijem graničnom prelazu Evzoni drastično se promenila na bolje, a protok vozila i autobusa je neuporedivo brži.

U popularnim fejsbuk grupama koje okupljaju naše turiste u Grčkoj, jutros su osvanule pohvale na račun graničnih službi kakve se retko viđaju na početku sezone.

„Bravo za makedonske i grčke graničare”

Jedan od naših turista podelio je trenutnu situaciju sa lica mesta i oduševio sve koji tek planiraju pakovanje kofera. Kako navodi, gužve koje su tokom maja meseca trajale satima, jutros su rešene u rekordnom roku zahvaljujući ekspresnom radu carinika.

"Kada treba pohvaliti, treba pohvaliti – jutros oko 6:00 na Evzoniju je preko 30 autobusa prošlo za manje od dva sata. Bravo za makedonske i grčke granične službe", napisao je ovaj prezadovoljni turista uz fotografiju sa granice.

Kraj majske agonije: Šta se promenilo?

Podsetimo, krajem maja, a naročito tokom neradnih dana i prvih predsezonskih smena, društvene mreže su bile preplavljene dramatičnim apelima i slikama turista koji su na Evzoniju stajali u mestu i po 4-5 sati. Mnogi su se žalili na sporu dinamiku rada i otvaranje malog broja traka.

Međutim, sudeći po jutarnjim izveštajima, granične službe Severne Makedonije i Grčke su ozbiljno shvatile prve kritike i maksimalno ubrzale proceduru provere dokumenata. Činjenica da je 30 punih autobusa prošlo za manje od 120 minuta pokazuje da su svi kapaciteti na granici pušteni u rad.

Ove vesti donose ogromno olakšanje za sve vozače i turističke agencije, jer dokazuju da se, uprkos velikom prilivu turista, na more ove godine ipak može stići bez gubljenja živaca na samom ulazu u Grčku.

(Telegraf.rs)

Izvor:
Telegraf.rs
Piše:
Pošaljite komentar
KOLONE NA EVZONIJU, REKA AUTOBUSA Hiljade srpskih turista čeka na ulaz u Grčku, a evo ko prolazi za dva minuta
граница

KOLONE NA EVZONIJU, REKA AUTOBUSA Hiljade srpskih turista čeka na ulaz u Grčku, a evo ko prolazi za dva minuta

03.06.2026. 08:57 09:19