Oktobar u junu!
(VIDEO) Posle Beograda NEBO SE OTVORILO I NAD NOVIM SADOM Kiša pljušti kao usred jeseni! NIŽU SE UPOZORENJA RHMZ-a Temperatura u gradu se „prepolovila“ (FOTO, VIDEO)
Kako je RHMZ i najavljivao danas je u većem delu Srbije došlo do promene vremena, te su mnogi iu žarkog leta uleteli u sumornu jesen.
Kiša ne prestaje da pada, a nakon Beograda i ulice u Novom Sadu su se „skvasile“.
Trenutna temperatura u Novom sadu je oko 15 stepeni, u odnosu na jučerašnjih „tropskih“ 30.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje da se u naredna dva sata na području Vojvodine, Beograda, u delu zapadne Srbije i Šumadije očekuju obilni pljuskovi sa količinom padavina od 15 do 25 milimetra za kratko vreme, lokalno i više.
RHMZ je ranije nakavio da će se naoblačenje sa kišom, pljuskovima, grmljavinom, padom temperature i umerenim, ponegde i jakim severozapadnim vetrom, koje je zahvatilo veći deo zemlje, tokom večeri proširiti i na istočne i južne krajeve.
Prema podacima RHMZ-a u Kraljevu je trenutno grmljavina praćena gradom, dok je u Valjevu i Kragujevcu grmljavina praćena kišom.
Vreme narednih dana
U petak promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, vetrovito i sveže, samo ujutru i pre podne na istoku i jugu oblačno, mestimično sa kišom. Vetar umeren i jak, na istoku Srbije povremeno i olujni severozapadni, uveče u slabljenju. Najniža temperatura od 12 do 16 °S, a najviša od 19 do 24 °S.
Narednih dana promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima uz sveža jutra, a u subotu i uz maksimalne temperature od 21 do 26 °S. U subotu se kiša očekuje tek ponegde (kao retka pojava) u Vojvodini. Duvaće umeren i jak severozapadni vetar. U nedelju toplije u svim predelima, ali se uveče sa severozapada očekuje novo prolazno naoblačenje s kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom uz pad temperature. Početkom naredne sedmice, padavine se, uz promenljivu oblačnost, očekuju u ponedeljak u Vojvodini i u brdsko-planinskim predelima, a u utorak samo u brdsko-planinskim predelima. Zatim suvo uz delimično razvedravanje.