Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

ZAPOSLENI U OKRUŽNOM ZATVORU U NOVOM SADU DOBROVOLJNO DALI KRV Među davaocima i službenik koji je 70. PUT učestvovao u humanom činu

12.06.2026. 11:33 11:36
Piše:
Izvor:
Telegraf.rs
krv
Foto: Pexels, ilustracija

U Okružnom zatvoru u Novom Sadu 33 zaposlena donirala su danas krv u akciji koju je Uprava za izvršenje krivičnih sankcija organizovala sa Zavodom za transfuziju krvi Vojvodine.

„Zaposleni u Okružnom zatvoru u Novom Sadu od 2023. godine redovno doniraju krv, tako da je među davaocima i kolega koji je danas po 70. put dao krv“, izjavio je direktor Uprave Mile Jandrić.

On je rekao da se ova akcija simbolično organizuje dva dana uoči 14. juna – Svetskog dana dobrovoljnih davalaca krvi, kako bi se podstakli i drugi kolektivi da organizuju svoje zaposlene u akciji kojom se, kako je rekao, spasava možda i nečiji život.

„Želimo da pomognemo zdravstvenim ustanovama da imaju dovoljna zaliha krvi pred početak leta kad se smanjuju rezerve krvi, a koje su neophodne za planiranje hirurških intervencija“, naglasio je direktor Uprave.

Jandrić je rekao da se tri puta godišnje organizuju akcije davanja krvi u zavodu u Novom Sadu i dodao da su se zaposleni odmah sami odazvali posle obrušavanja nadstrešnice na železničkoj stanici u tom gradu 2024. godine kako bi pomogli povređenima.

„Tada su se svi pripadnici Službe za obezbeđenje odazvali apelu da se pomogne povređenima i iskazali solidarnost sa ugroženima i pružili podršku njihovim porodicama“, naglasio je Jandrić.

On je podsetio da Uprava više puta godišnje, u saradnji sa Institutom za transfuziju krvi Srbije, lokalnim zavodima i Crvenim krstom Srbije, organizuje akcije dobrovoljnog davanja krvi u Okružnom zatvoru u Beogradu, Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu i Kazneno-popravnom zavodu u Požarevcu (Zabeli).

„Među kolegama koji daju krv su uvek i oni koji su donirali krv više od 100 puta, kao i oni mlađi koji to čine po prvi put“, dodao je on.

Jandrić je naveo da kazneno-popravne ustanove godinama unazad učestvuju u akcijama prikupljanja finansijskih sredstava za lečenje bolesne dece, kupovine medicinskih pomagala, doniranja igračaka i hrane svratištima za decu i narodnim kuhinjama...

Izvor:
Telegraf.rs
Piše:
Pošaljite komentar