Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

MEMORIJALNI TURNIR „MIRKO I BUCO” U BANATSKOM DVORU U čast velikana

13.08.2026. 16:36 16:39
Piše:
Izvor:
Dnevnik
КСС
Foto: FK Budućnost

Na stadionu Mirka Vučurevića u Banatskom Dvoru, 22. avgusta biće održan šesti Memorijalni turnir u fudbalu „Mirko i Buco”. Ovaj sportski događaj već tradicionalno okuplja mlade talente, a organizuje se u znak sećanja na dvojicu velikana lokalnog sporta – Mirka Vučurevića i Milana Kravarušića Bucu. Njihova imena ostala su duboko urezana u istoriju Banatskog Dvora, kao ljudi koji su nesebično i požrtvovano doprinosili razvoju sela i fudbala.

Ove godine na turniru će nastupiti najmlađi – dečaci rođeni 2018. godine i kasnije. Za pehar će se boriti Omladinac iz Ravnog Topolovca, Begej iz Žitišta, „1. oktobar” iz Srpskog Itebeja, Olimpija iz Torde, kao i dve ekipe domaće Budućnosti.

Memorijal je deo sportske manifestacije „Leto u Banatskom Dvoru”, koja već godinama oživljava letnje dane u ovom mestu i okuplja ljubitelje sporta, tradicije i druženja.

P. Stanić

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar