Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

ŠOK PREKRET U HUMSKOJ Nižu se sastanci: ”Jer je Sale samo jedan” STADION JE PUN, DA LI ĆE HETAFE PASTI?

25.08.2026. 19:19 19:38
Piše:
Izvor:
Dnevnik/Tanjug
Дневник/Ф. Бакић/Архива
Foto: Dnevnik/F. Bakić/Arhiva

Posle turbulentnih dana u Humskoj, situacija oko Saše Ilića i dalje nije dobila konačan rasplet.

Ostavka šefa stručnog štaba, podneta nakon poraza od Mladosti iz Lučana, još nije prihvaćena, a čelnici Partizana pokušavaju da ubede klupsku legendu da ostane.

Uprava crno-belih je, kao moralni čin nakon lošeg rezultata, zajedno sa Ilićem podnela ostavku, a potom najavila održavanje nove Skupštine kluba. Međutim, kada su se utisci posle lučanskog poraza slegli, rukovodstvo je odlučilo da još jednom razgovara sa trenerom i pokuša da ga zadrži, piše "Telegraf".

Novi sastanak održan je tokom prepodneva. Zbog razgovora Ilić nije bio uz ekipu na jutarnjem treningu, koji su vodili njegovi pomoćnici. U međuvremenu je trener otišao u Humsku, gde je ponovo razgovarao sa predsednikom kluba Rasimom Ljajićem, generalnim direktorom Dankom Lazovićem i sportskim direktorom Radosavom Petrovićem, navodi pomenuti medij.

Stav rukovodstva je jasan – žele Ilića na klupi i nakon četvrtka, odnosno revanša protiv Hetafea u Ligi konferencije. U Partizanu veruju da početni rezultati nisu jedino merilo i da je treneru potrebno vreme kako bi sproveo zamisli sa kojima je tokom leta započeo rekonstrukciju ekipe.

Posebno se ističe činjenica da Ilić uživa status klupske legende, zbog čega ljudi iz vrha Partizana smatraju da bi njegov ostanak bio najbolje rešenje u ovom trenutku.

Ipak, sam Ilić još nije promenio stav. Dan ranije je u sportskom centru u Zemunu razgovarao i sa najvatrenijim navijačima, a tokom poslednjih dana jasno je pokazao nezadovoljstvo odnosom pojedinih fudbalera prema obavezama.

Pre svega, problem predstavljaju ponašanje i neprofesionalnost određenih igrača, koje Ilić smatra štetnim po atmosferu i funkcionisanje cele ekipe, navodi "Telegraf". Njegove ranije javne poruke ukazivale su na to da nije spreman da pređe preko takvih stvari, bez obzira na rezultat.

Današnji razgovor, međutim, nije doneo konačnu odluku. To ostavlja prostor za nastavak pregovora između trenera i rukovodstva, posebno pred revanš sa Hetafeom, piše pomenuti portal.

Partizan će u četvrtak imati izuzetno težak zadatak, pošto mora da nadoknadi zaostatak iz prvog meča u Madridu. Eventualni preokret uz podršku sa tribina mogao bi dodatno da utiče na situaciju i možda promeni Ilićevu odluku o ostanku na klupi.

B92.net/Telegraf.rs

Izvor:
Dnevnik/Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar