Квалификације ЕП: Србија победом у Русији на ЕП

Репрезентација Србије, играчи до 21 године савладала је селекцију Русије у Нижњем Новгороду са 1:2 (0:0).
Arenasport/printskrin

Русија-Србија 1:2 (0:0)

Русија је имала иницијативу током целог меча. Истакао се голман Србије Радуновић са невероватним одбранама, одличним рефлексима одбијао је лопте нападача Русије.

Домаћи су повели голом Чернова у 62. минуту. Изведен је прекид са леве стране десном ногом, он је главом захватио лопту и погодио мали мрежу. Изједначујући гол за Србију постигао је Лука Јовић у 74. минуту са пенала. У шеснаестерцу га је срушио голман Митрускин после грешке одбране.

Победоносни гол постигао је Лутовац 88. минуту након акције по левој страни, натрчао је на лопту и од стативе се одбила у мрежу.

Србија сада има 24 бода и већ је обезбедила место на Европском првенству које се игра у Италији и Сан Марину.

У последња два кола се састаје са Аустријом кући 12.10. и такође као домаћин против Јерменије 16.10.

Резултати:

Македонија-Јерменија 3:3 (1:0)

Гибралтар-Аустрија

НИЖЊИ НОВГОРОД: стадион ,,Нижњи Новгород“, гледалаца: 20.000. Судија: Ирати (Италија). Стрелци: Чернов у 61. за Русију, а  Јовић (из пенала) у 74. и Лутовац у 88. минуту за Србију. Жути картони: Зуев, Гулијев, Мелихов, Коновалов (Русија), Машовић, Лутовац (Србија).

РУСИЈА: Мелихов 6, Чернов 7, Фомин 6, Гулијев 7, Жигулев 6, Коновалов 6, Расказов 6, Обљаков 7, Лисов 6, Зуев 6 (Бакаев 6,5), Мелкадзе 7 (Собољев 6).

СРБИЈА: Радуновић 7, Гајић 6, Марковић 6, Јовановић 6, Богосавац 6, Машовић 6, Илић 6 (Рачић 6,5), Ранђеловић 6 (Аyић 7), Пантић 7, Лутовац 7 (Стевановић), Јовић 7.