Брнабић: У квази држави Косово не зна се ко пије, ко плаћа

НОВИ САД: Премијерка Ана Брнабић изјавила је, поводом забране уласка грађанима са српским пасошем, да је то најбољи показатељ да се у "квази држави" не зна "ко пије, ко плаћа".
brnabic, tanjug
Фото: Tanjug/ D. Kujundžić

"Чини ми се да све што у такозваној држави Косово раде јесте најбољи показатељ да је то квази држава и да се тамо не зна ко пије, ко плаћа", рекла је Брнабић новинарима у Новом Саду.

Она је истакла да то показује и колико је ситуација на Косову и Метохији несигурна.

"Саветник њиховог министра спољних послова је рекао да је забрањено да грађани са српским исправама прођу, Харадинај рекао да није забрањено, онда саветник опет да јесте", рекла је Брнабић.

Брнабић: Увек ћу слушати савете Александра Вучића

НОВИ САД:  Премијерка Ана Брнабић изјавила је данас да Влада Србије одлучује које спортове и клубове ће финансирати, али да њој није проблем да увек послуша савет председника Александра Вучића, који је, истиче, одлично упознат са ситуацијом у земљи.

Брнабић је то рекла одговарајући на питање новинара у Новом Саду ко доноси одлуке у држави, након што је Вучић предложио, а влада прихватила да држава финансијски помогне рад ватерполо клубова.

"Влада доноси одлуке које клубове и спортове ћемо финансирати, а никакав проблем ми није да увек послушам савет председника Вучића, јер је човек који је одлично упознат са ситуацијом у Србији. То је доказао и као премијер и мислим да бих била веома неодговорна и неозбиљна кад га не бих послушала у вези са било чим", рекла је Брнабић.

Она је подсетила да је постигнут договор да Влада Србије подржи укупно 29 ватерполо клубова, мушких и женских, јер је ватерполо један од најтрофејнијих спортова у Србији.

"Подржаћемо ватерполо клубове, са посебним акцентом на оне који играју регионалне лиге и европска и друга првенства", истакла је Брнабић.

На јучерашњем састанку председника Ватерполо савеза Виктора Јеленића и председника Србије Александра Вучића договорено је да држава први пут у историји финансијски помогне рад српских ватерполо клубова.

Како је јуче наведено на сајту Савеза, Вучић је после састанка са председником ВСС, на основу вишедеценијских врхунских резултата ватерполо репрезентације и клубова, предложио, а Влада Србије прихватила да финансијски помогне рад српских клубова.

Брнабић: Урадили смо све обећано, позивам Мају на састанак

НОВИ САД:  Ако је захтев директорке телевизије Канал 9 Маје Павловић да СОКОЈ или ЕПТВ отпишу дугове, иначе ће да штрајкује глађу, ја не знам шта бих по том питању још могла да урадим, рекла је данас премијерка Ана Брнабић и додала да по тим питању не жели да прави преседан.

"Не желим да правим преседан и некоме наредим да јој отпише дугове, које иначе, сви други плаћају, јер ће онда то да значи да живимо у анархији", рекла је Брнабић одговарајући на новинарско питање у вези са случајем Маје Павловић.

Урадили смо све што смо могли и обећали, додала је.

" Звали смо СОКОЈ, замолили их и они су звали и рекли да се ти дугови репрограмирају, али ако неко неће и каже не, или ћете да ми отпишете дугове или ћу да штрајкујем глађу, ја сам рекла да као председница Владе то не могу и не желим да урадим. Не желим да правим такав преседан, јер након тога било ко од медија може да каже ја не желим да плаћам СОКОЈ и ја исто желим да ми отпишете све дугове, или било ко од грађана може да каже не желим да плаћам струју, јер мислим да је то прескупо", рекла је Брнабић.

Она је позвала још једном Мају Павловић, УНС, НУНС да поново седну за сто и разговарају.

"Да сви седнемо и да у складу са владавином права договоримо шта може да се уради. Постоје дугови, ти дугови су направљени, неке ствари морају да се плаћају по закону. Хајде да их пререпрограмирамо и онда да се они реше", позвала је Брнабић.

Она је нагласила да не жели да утиче на било који суд и "да им каже - радите овако или онако".

"Ништа се није променило од нашег састанка отвореног за јавност, неке ствари Влада Србије не може да реши, јер су то ствари које су супротне законима Србије. И СОКОЈ и ЕПТВ су звали Мају Павловић да потпише споразум о репрограму дугова, она се на то није одазвала. Она је, што се тиче конкурса за медије, добила 1.600.000 динара, да ли је то диксриминација?", питала је Брнабић.

Она је поновила да је увек за то да разговара, али да "мора да се каже у каквој држави желимо да живимо".

" У Србији у којој претите штрајком глађу ако вам не опросте дугове? Па може, али онда више нема државе, нема буџета, нема јавних иснтитуција. Онда то значи да желимо да живимо у анархији. Ја то не желим", закључила је Брнабић и још једном позвала на заједниички састанак како би решили, колико је у моћи Владе Србије, проблем телевизије Канал 9.

EUR/RSD 117.1415
Најновије вести