Девет медаља нашим атлетичарима

Српска јуниорска атлетска репрезентација освојила је девет медаља на Првенству Балкана у Истанбулу. Боје наше земље бранило је 13 атлетичара и 11 атлетичарки,

од тога су у мушкој категорији освојене три медаље, а у женској шест (4 злата, 2 сребра и 3 бронзе).

Најбољи резултат остварила је Милица Емини, која је истрчала нови национални рекорд на 60 метара са препонама и постала шампионка Балкана. Она је ову деоницу истрчала за 8.41 секунде, док је њен претходни рекорд био 8.50. Златна медаља припала је и Милици Јакшић на 400 метара ( 56.74). Милица Гардашевић се враћа у форму, освојила је злато у скоку удаљ са даљином од 6.21 метар. Елзан Бибић је славио у трци на 3000 метара (8:24,60).

Сребрне медаље освојио је Јасмин Халили који је скочио у вис 2.09 метара и Вељко Недељковићу који је бацио куглу 18.72 метара. Сара Ивацковић домогла се бронзе на 1.500 метара (4:32,66), као и Ања Ковач у трци на 60( 7.77). И женска штафета 4х400 метара( Ковач, Секулић, Лукић, Јаксић) освојила је бронзану медаљу ( 4:02,68).

- Освајачи медаља су били одлични, а сваки лични рекорд је разлог за задовољство – казао је селектор јуниора Един Зуковић.