Квалификације СП: Црногорци немоћни, Енглези у 94. победили

У квалификацијама за Светско првенство у Русији 2018. године у Европи Црна Гора пропустила је прилику да се приближи, макар до полследњег кола највећем такмичењу.
Eriksen-Danska/Fonet

Црна Гора није успела да савлада Данску поражена је са 1:0, а једини гол за Данце је дао Ериксен у 16. минуту. Важан детаљ је и повреда Стевана Јоветића у 20. минуту што је био велики хендикеп за "ђетиће".

Црногорци су пропустили шансу да оду у Русију јер је Данска пре утакмице са Црном Гором имала исти број бодова и гол разлику као и Црна Гора.

Одигране су и утакмице између Пољске и Јерменије, односно Казахстана и Румуније.

Пољаци су напунили мрежу Јермена са 6:1 уз хет-трик Левандовског и успели су да дођу на корак од директног пласмана.

Румунија је победила Казахстан са 3:1. Два гола за Румуне у првом полувремену је дао Будеску (33. и 38. минут), а трећи је дао Кесеру у 73. а коначан резултат меча је поставио Турисбек у 82. минуту меча.

Пољска је прва у групи са 22 бода и треба јој бод у последњем колу да би и дефинитивно отишла у Русију, Данска је друга са 19 бодова, Црна Гора је трећа са 16, а следе Румунија, Јерменија и Казахстан са 12, 6 и 2 бода.

Репрезентације Енглеске и Немачке обезбедиле су победама пласман на Светско првенство у Русији победама у својим утакмицама група Ф и Ц.

Енглези су у 94. минуту меча победили Словенију са 1:0, а Немци су били убедљиви против Северне Ирске са 3:1.

Кејн је донео победу Енглезима након што је искористио сјајан центаршут Вокера.

Словенија поразом остаје на 14 бодова, а њен пораз је искористила Шкотска која је победом над Словачком успела да "прескочи" и Словенију и Словачку и сада се налази на другом месту иза Енглеске са 17 бодова.

Једини гол за Шкоте је дао аутоголом Шкртел када је противнички центаршут у 89. минуту спровео у своју мрежу у покушају да реагује испред нападача Шкотске. Словачка након пораза има 15 бодова.

У преосталом мечу групе Ф ремизирале су Малта и Литванија, па је Малта са 1:1 успела да дође и до првог бода у овим квалификацијама и трећег гола у девет мечева.

Немци су у дербију победили Северну Ирску са 3:1 и на врху су табеле групе Ц.

Немачка има 27 бодова, а Северна Ирска остаје на 19. Немачка у последњем колу игра против Азербејџана, а Северна Ирска против Норвешке.

Норвешка је са чак 8:0 победила Сан Марино.

Норвежани су после победе четврти са 10 бодова и немају шансе ни за бараж. Сан Марино је последњи без бодова. У преосталом мечу Чешка је победила Азербејџан са 2:1 и сада је са 12 бодова на трећем месту.