ПЛС: Челаревчани тону све ниже

Већ први напад на противнички гол искористили су домаћи играчи и повели са 1:0. Десанчић се убацио с десне стране, ушао у шеснаестерац, а Чађеновић га је оборио и био је то класичан једанаестерац.
Prva liga Srbije

Сигуран с беле тачке био је Мазеи. И, уместо да дотуку противника и реше утакмицу у првих десет минута када су пропустили још две одличне прилике, стигла је - казна. Дупли пас изменили су Лекић и Мркела, а овај први се просто ушетао с лоптом у гол. Недуго потом, већ у 19. минуту, Јеремић је искористио лежерност домаће одбране и поставио, испоставило се, коначни резултат утакмице.

У другом полувремену на терену је постојао само један тим. Домаћини су свим силама покушавали да бар изједначе резултат, али ништа од свега тога није се догодило. Бечелић већ у првом минуту наставка, па потом Илић, Степанов, Јевић и Мезеи, просто су хтели да се ушетају у противничку мрежу, уместо да с дистанце шутевима савладају чувара мреже Бежаније. Ни Ракић није подесио своју левицу, па су његови шутеви остали неискоришћени. У 58. минуту тражили су домаћини још један једанаестерац, када је голман Лекић испустио једну лопту, па у поновљеном покушају оборио Танасића и избацио лопту у корнер. У овом делу гости су се успешно бранили и само два пута упутили су озбиљнији ударац на гол Танкосића, који се није дао изненадити.

Постало је већ правило да истакнемо и слабо суђење у Челареву овог пролећа. Ни овог пута судије се нису прославиле. Ако их је ухватио умор од далеког пута можемо и да им опростимо, али не и неколико недосуђених офсајд позиција гостију у другом полувремену, или превид код играња руком последњег човека у одбрани гостију. За то време, нажалост, Челаревчани тону све ниже и ниже, па је питање да ли се њихов брод може зауставити пре поринућа у воде Српске лиге.

В. Вујановић

ЧСК Пивара – Бежанија 1:2 (1:2)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион Пиваре, гледалаца: 300, судија: Манојловић (Књажевац) 6. Стрелци: Мезеи у 3. (из једанаестерца) за ЧСК Пивару, а Лекић у 10. и Јеремић у 19. минуту за Бежанију. Жути картони: Танасић и Мезеи (ЧСК Пивара), а Филиповић и Чађеновић (Бежанија).

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 8, Бечелић 6, Јевић 7, Десанчић 7, Зечевић 7, Васиљевић 7, Танасић 7 (Б. Јелић -), Ракић 7, Илић 7 (Тепић -), Тендаи – ( Степанов 6), Мезеи 8.

БЕЖАНИЈА: М. Лекић 7, Савићевић 7, Филиповић 7, Милошевић 7 (Перић 7), Н. Лекић 8, Јеремић 8, Чађеновић 7, Милић 6, Мркела 7 (Крмар -), Мијаиловић 7, Осман 6 (Стојановић -).

БСК - Мачва              1:3

ЧСК Пивара - Бежанија              1:2

Раднички (П) - Пролетер            3:0

Синђелић - Динамо            1:1

Колубара - Земун              1:2

ОФК Београд - Јагодина             1:3