Војвођанска лига југ: Граховац за прво славље

Кабел – Хајдук (Ч) 1:0 (0:0).
д

НОВИ САД: Игралиште крај Штранда, гледалаца: 200, судија: Бањац (Инђија), стрелац: Граховац у 65. минуту, жути картони: Граховац, Петровић, Недић (Кабел), Чичак, Симић, Зелић, М. Шарић, Калајyић (Хајдук), црвени картон: Радановић (Хајдук) у 87. минуту.

КАБЕЛ: Сакић 7, Радиновић 7, Ђурић 6 (Петровић 7), Остојић 7, Вучковић 7, Тополић 7, Тривуновић 7, Недић 7, Граховац 7, Богданић 6 (Попадић 6), Ђулић 8.

ХАЈДУК (Ч): Доведан 7, Зелић 7, Паповић 7, Чичак 7, Сувајџић 7, Калајyић 7, Стјепановић 6 (Радановић - ), Симић 7 (М. Шарић - ), Кобиљски 7, Томић 7, Марић 6 (Каурин - ). У лепом амбијенту, умивеног и под конац сређеног игралишта крај Штранда, чета тренера Саше Милановића, оверила је бод освојен на гостовању код Подунавца. Мирисало је на реми, уз нетакнуте мреже, јер су стрелци претили ћорцима, али такав епилог није био по мери Петра Граховца, па је новим голом, истакао кандидатуру за најбољег стрелца Кабела. Присебно је реаговао у гужви, са линије убацивши лопту у мрежу. Претходно је слободњак извео најбољи актер Горан Ђулић.

Гости су протествовали, пошто су сматрали да је голман Давор Доведан прекршајем онемогућен да интервенише. Чуружани су до одласка на одмор створили три добре шансе. Најпре је Александар Симић, ударцем главом, послао лопту крај стативе, а у 31. минуту, голман Никола Сакић, у истом налету, осујетио је покушаје Симића и Марића. Ударац резервисте Алексе Петровића, био је лак плен голмана гостију, па је пропала најбоља прилика да се удвостручи капитал. У последњим секундама, Жарко Кобиљски је могао да скроји реми, али га је у срцу казненог простора блокирао пожртвовани Вучковић, па су бодови припали домаћину.

М. Менићанин

Славија - Подунавац 0:2 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Димитријевић (Нови Сад), стрелци: Јерковић у 51. и Лапчевић у 61. минуту. Жути картони: Радојичић, Јашовић, Јовановић (Славија). Црвени картон: Лапчевић (Подунавац).

СЛАВИЈА: Вукић 8, Глигорић 6, Радојичић 6, Грубовић 6 (Паунић 6), Марков 6, Прњић 6 (Кузмановић 6), Стојановић 7, Јашовић 6, Асани 6 (Стојчић 6), Трипић 7, Јовановић 7.

ПОДУНАВАЦ: Петковић 7, Пауновић 7, Суваја 7 (Старчевић), Калаба 8, Пунић 7, Вирић 8 (Фиљујанин 6), Тинтор 7, Јерковић 8, Балешевић 7 (Јуришић 7), Лапчевић 7, Мандић 8.

И други меч пред верним навијачима подмлађени састав Славије је изгубио, али је пружио жесток отпор одличној екипи Подунавца. Домаћи су у првом делу били равноправни такмац. Први је припретио Вирић, а Вукић исказао квалитете. На другој страни неугодан ударац Јовановића голман Петровић је крајњим напором избио у корнер. На почетку другог полувремена у прилици је био Јовановић, шутирао је крај гола. Од тог тренутка све је кренулу на воденицу гостију, па је на центаршут Вирића, Јерковић ударцем главом савладао Вукића. Десет минута касније на повратну лопту натрчао је Лапчевић и погодио мрежу. До краја меча одличним одбранама голман Милош Вукић спречио је да домаћин не доживи и тежи пораз.

М. По.

Слога (Т) – Индекс 1:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 350, судија: Ранисавић (Сремска Митровица), стрелац: Ђорђевић у 10. Минуту, жути картони: Шаренац (Слога), Мрђеновић, Бараћ, Божић, Ђекић (Индекс).

СЛОГА: Ивић 7, Вукаљевић 7, Пастор 8, Масалушић 7, Шаренац 7, Немања Томић 6 (Берић 6), Мијаиловић 7, Никола Томић 7 (Бајић - ), Росић 7 (Туцаков - ), Ђорђевић 7, Павловић 7.

ИНДЕКС: Бузаџија 7, Косец 6, Мрђеновић 6, Божић 6 (Поштић - ), Бараћ 7, Ђекић 7, Спасојевић 6 (Шодић 7), Вукадиновић 7 (Варга - ), Бањац 6, Златковић 7, Покрајац 6. Императив победе и висока температура, надовезали су се на пожртвовану игру Новосађана, па су фудбалери Слоге, у офанзивним задацима, изгледали као да огроман камен гурају уз брдо. Много радних минута, по боковима, направили су Дејан Вукаљевић и неуморни Роберт Пастор, али већина центаршутева, остала је неискоришћена, па је један од главних кандидата за освајање првог места, морао да се задовољи минималцем. Пукотине у одбрани гостију, указивале су се повремено, а једна од њих, кумовала је да ‘’студенти’’ не положе испит. Акцију су режирали капитен Срђан Росић и Роберт Пастор, док је центарфор Немања Ђорђевић, из окрета, ударцем у доњи угао, матирао имењака Бузаyију. Три минута касније, Борко Павловић је изводећи слободњак демонстрирао убојита својства левице, лопта је прелетела све играче, док је Ђорђевић, на другој стативи, пребацио празан гол. Немања Бузаyија, са прволигашким искуством у Пролетеру, осујетио је покушаје Павловића и Росића да повећају капитал, а на другој страни, шутеве Бојана Ђекића и бившег интернационалца Дејана Вукадиновића, укротио је Младен Ивић.

Хајдук (Б) - Југовић 3:1 (2:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Арсић (Нови Сад).Стрелци: Живановић у 35, Цураковић у 45. (из пенала) и Мутић у 90. за Хајдук, а Николић у 50. минуту за Југовић. Жути картони: Панић, Јањуз (Хајдук), Бабић, Макивић (Југовић).

ХАЈДУК: Благојевић 7, М. Гавриловић 8, Суботин 8, Панић 7 (Јањуз), Митровић 7, Мутић 8, Живановић 8, Мачак 7 (Зекић), Орошић 7 (Блануша), Цураковић 8, С. Гавриловић 8.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 6, Пејаковић 6, Слепчевић 7, Гроздић – (Макивић 6), Плавшић 6, Вулетић 6, Веселиновић 6, Рис 7, Вучић 7, Николић 7, Бабић 6.

Од, почетка, утакмице, Бешчани су кренули агресивно, и већ у 6. минуту зарадили су пенал. Али, је Мутић, извео шут, са беле тачке, траљаво, па је голман Младеновић, лако одбранио. И после тога, домаћини су нападасли и то је уродило плодом. Живановић је из прецизног шута,  довео, свој тим у заслужено вођство. У финишу полувремена, још, један пенал за домаћине. Срушен је Живановић у казненом простору гостију.Цураковић је био сигуран извођач најстроже казне.

У наставку Бешчани још жешће су нападали. Стварали прилике. А, онда, изненада гости крећу у контру. Лопте се докопова Николић и онако из прве с 16 метара шаље лопту под саму пречку. После, тога, пред голом гостију играла  се викторија. Ређале су  се акције, шансе и промашаји, да би Мутић, у последњим секундама постигао гол и тако се искупио за промашени пенал.

М. Батало

Купиново - Борац (Ш) 1:4 (0:0)

КУПИНОВО: Стадион Купинова, гледалаца 100, судија Рилак (Инђија).Стрелци: Јанковић у 59. (из пенала) за Купиново, Јанков у 56, Крстевски у 68, Попин у 72. (из пенала) и Гргић у 73.за Борац. Жути картони: Недељковић, Ђуричић, Јанковић (Купиново), Гргић, Скоко, Живанов (Југовић).

КУПИНОВО: Старчевић 7, Недељковић 7, Ђуричић 7, Миљуш 7, Вујчић 7, Матић 7, Јеремић 7, Видаков 7 (Јовичић 7), Петровић 7 (Корна 6), Јанковић 7, Ристивојевић 7 (Тешић).

БОРАЦ: Субашић 7, Стеванчевић 7, Макивић 7, Живанов 7 (Јањанин 7), Скоко 7, Крстевски 7, Мијић 7,  Божић 7 (Гелић 7), Јанков 7, Гргић 8 (Зечевић), Попин 8.

Утакмица, борбена. Домаћини су имали су више шанси, на почетку утакмице, и уз то судија, код 0:0 није свирао чист пенал за домаћине. У наставку много спремнија екипа гостију лако је дошла до 4:1.

Н. Радановић

Сремац (В) - Слога 0:2 (0:1)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 150, судија Калафат (Нови Сад).Стрелци: Грковић у 45. и Микић у 90. минуту.  .

СРЕМАЦ: Травица, Жежељ, Влаисављевић, Драгановић, Грујин, Гаћеша (Антунов), Рачић, Коларов, Аксентијевић, Ђурчин (Јовановић), Врачев.

СЛОГА: Илић, Yибрић, Матић (Ковачевић), Луковић, Докнић, Халиловић, Цвијић, Грковић (Пендо), Микић, Симеуновић (Смиљанић), Теофиловић.

Ердевичани, су, били бољи ривал, у току целе утакмице, и заслужено су славили. На другој страни, домаћини, нису пружили, ни пет посто, од онога шта знају и умеју. Уствари, домаћини, су само најављивали, да могу да парирају, и данас, против много бољег ривала.

Л. Ковачевић

Хајдук (Д) - Борац (НС) 1:0 (1:0)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 300, судија Матић (Нови Сад).Стрелац: Совиљ у 21. минуту. Жути картони: А. Симић, Ристић (Хајдук).

ХАЈДУК: Д.Петровић 7, А. Симић 7, Марковић 7, Мандић 7, М. Петровић 7, Шућак 7, Совиљ 8, Новаковић 7 (Малин овић 7), Дармановић 7 (Б. Симић 7), Мачвански 7 (Павловић 7), Ристић 7.

БОРАЦ: Закарија 7, Гаћеша 7, Плавшић 7, Кочиш 7, Папић 7, Јашовић 7, Бојовић 7, Гојковић 7 (Нинковић), Томић 7 (Добрињац), Бичкеи 7 (Окиљевић).

Дивошани су били бољи, али, и гости су се успешно бранили. Погрешили су само једном пустили су Совиља да лобује Закарија, после успешне контре, домаћих нападача Шућака и Ристића.

Р. Маричић

Јединство (СП) - ЛСК 8:2 (5:1)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Једин ства, гледалаца 200, судија Грмуша (Петроварадин).Стрелци: Галић у 14, Миленковић у 24, 35.и 52, Бајић у 28, Кнежевић у 44.и Димитрић у 83.и 89.за Јединство, Савић у 39.и Вуколић у 63.за ЛСК.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић -, Живковић 7 (Поповић), Бојбаша 7, Јеловић 8, Зарић 8, Миленковић 9, Кнежевић 7, Димитрић 8, Бајић 7, Галић 8 (Рајић), Милаковић 7 (Цвејић 7).

ЛСК: Овшек 7, Стојчић 5, Вуколић 6, Сремац 5, Лађевац 6, Вулетић 5, Шћурк 5 (Сладојевић), Берић 5 (Ристановић), Јеликић 6, Ђукић 6, Савић 6 (Јошић).