Војвођанска лига – југ: Салајчани пропустили меч-лопту

Пропустили су Салајчани још једну меч лопту у борби за опстанак. Директни конкурент за место “под сунцем” био је у одсутним тренуцима мирнији и сталоженији па је у Бешку однео бодове спаса.
Гужва пред голом ЛСК-а на Ђачком игралишту

У првом полувремену игра се одвијала између два шеснаестерца. У наставку је најбољи актер Жељко Митровић након корнера приморао Вукића на капитулацију. Када је у 80. минуту Ђуро Јашовић добио други жути, односно црвени картон  вровало се да неће бити више узбуђења. Мада са играчем мање домаћи су успели преко младог, талентованог Емира Асанија да изједначе резултат. Када се чинило да ће се бодови поделити на равне части, несхватљиво је одбрана домаћих два пута начинила кардиналне грешке које су у голове претворили најпре Суботин, а онда и другим поготком Жељко Митровић.

М. По.

Славија - Хајдук (Б) 1:3 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Ранковић (Јарак), стрелци: Асани у 85. за Славију, а Ж. Митровић у 50. и 93. и Суботин у 91. минуту за Хајдук. Жути картони: Марков, Јашовић (Славија), Мутић (Хајдук). Црвени картони: Јашовић, Вукић, Паунић (Славија).

СЛАВИЈА: Вукић 5, Паунић 5, Дармановић 6 (Прњић 6), Степановић 6, Медић 6, Марков 6, Матић 6 (Асани 7), Јашовић 5, Новаковић 5, Тривуновић 6, Јовановић 5 (Грлигорић 6).

ХАЈДУК: Милиновић 7, Јованов 6, Суботин 7, Петровић 6 (Гавриловић 7), Ж. Митровић 8, Смиљанић 8, М. Митровић 7, Мутић 7 (Орошић 7), Гавриловић 7, Мацак 7 (Дубравац 7), Цураковић 7.

Занимљива утакмица виђена је на Ђачком игралишту, по тешком терену играчи оба тима заслужују све похвале а малобројна публика заиста је уживала у мечу.

Индекс је први припретио преко Божина у 13. минуту, изведен је корнер, а он је шутирао преко пречке из повољне позиције. Повели су гости у 20. минуту евроголом Морака, гађао је са преко 30 метара и погодио угао гола. У 24. минуту узвратио је такође прелепим поготком десетка Индекса Самарџић, скоро са исте раздаљине, распалио је по лопти и сместио је лопту под пречку.

Гости су преко Радуловића искоса са десне стране припретили у 35. минуту, Бузаџија је био на месту. У 55. минуту Вуколић је центрирао лопту са леве стране Бањац је био највиши у скоку и главом довео Индекс у вођство. Након соло продора у 77. минуту сјајног Самарџића, у шеснаестерцу га је срушио Ђукић и начинио пенал који је Бањац реализовао. Имао је Индекс још две полуприлике и иницијативу али нису били прецизни.

Гости су се касно пробудили јер је Морак тек у 92. минуту главом после корнера ублажио пораз свог тима.

М. Ковачевић

Индекс - ЛСК 3:2 (1:1)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца око 100, судија: Савић (Нови Сад). Стрелци: Самарџић у 24, и Бањац у 55. и 70. (из пенала) за Индекс, а Морак у 20. и 92.  минуту за ЛСК Лаћарак. Жути картони: Личина (Индекс), Ђукић (ЛСК Лаћарак).

ИНДЕКС: Бузаџија 7, Косец 7, Вуколић 7 (Личина), Бараћ 7, Радаковић 7, Спасојевић 7, Божић 8, Златковић 7 (Зирић), Бањац 8, Самарџић 9, Коруга 8 (Ђерић).

ЛСК: Алексић 6, Радуловић 6, Вулетић 6, Лађевац 6, Босанчић 6 (Савић 6), Морак 8, Ђукић 7, Вукотић 6 (Симић), Милошевић 6, Ромић 6 (Стојчић 6), Опарушић 6.

НОВИ САД: Борац - Кабел 1:1, Славија - Хајдук (Б) 1:3,  ФУТОГ: Софекс - Јединство 1:2, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Купиново 4:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац  -Ветерник 8:1, НОВИ САД: Индекс - ЛСК 3:2, ВОЈКА: Сремац -Слога 4:0, ЧУРУГ: Хајдук -  ЖСК 4:1.