ЛШ: Првенац црно-белих

Ватерполисти Партизан забележили су прву победу у Лиги шампиона. Изабраници Зорана Миленковића су у 8. колу Б групе у свом базену савладали Хановер

Партизан – Хановер 13:9 (6:2, 3:2, 3:3, 1:2)

БЕОГРАД: Базен Бањица, гледалаца: 700, судије: Кун (Мађарска) и Галиндо (Шпанија). Играч више: Партизан 4 (1), Хановер 10 (3). Петерци: Партизан 1 (1).

ПАРТИЗАН: Добожанов (13 одбрана), Лукић 1, Радановић, Репановић 2, Лазић 1, Манојловић, Драшовић 4, Вучинић, Јакшић, Танасковић 3, Стојановић 1, Јанковић 1, Белопавловић.

ХАНОВЕР: Конг (4 одбране), Балатони, Буковски 1, Херман, Бргуљан 5, Радовић, Јокић, Винхелхорст 2, Секулић 1, Естрањ, Ткач, Таплик, Сучић.

и немачком клубу препустили последње место на табели.

Црно-бели су још у првој четвртини жестоким ритмом најавили победу. После првог периода водили су са 6:2. Није дозволио млади састав Партизана искуснијем ривалу да се приближи ни у наставку меча, па је на полувремену било 9:4. Почетком трећег периода домаћи су повели и са 10:5, али је уследила серија Хановера од 3:0 и гости су смањили на три разлике (10:7). Али, до краја овог периода игре головима Репановића и Лукића са пола базена Партизан је малтене решио питање победника. У последњој деоници црно-бели су сигурном игром одржавали стечену предност.

Била је ово једна од најбољих партија младог тима ове године у Лиги шампиона.

Г. М.

Резултати
А група: Солнок – Бреша 8:4, ОШЦ – Шпандау 04 синоћ, Олимпик – Олимпијакос 8:12.

Б група: Партизан – Хановер 13:9, Југ – Барселонета 11:10, Про Реко – Егер синоћ.