ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ: Марко Зечевић матирао Краљевчане

Фудбалери бачкопаланачког прволигаша су брзо преболeли пораз од Моравцa у Мрштанима и по други пут ове сезоне надиграли Слогу из Краљева.

Бачка – Слога (К) 3:0 (2:0)

БАЧКА:  ПАЛАНКА: Стадион ’Славко Малетин – Вава’’, гледалаца око 500, судија: Ћерамилац (Београд). Стрелци: Зечевић у 15. и 68. и Бајић у 21. минуту. Жути картони: Бјелош (Бачка), Станојевић (Слога).

БАЧКА: Дринић -, Зоговић 7, Поњевић 7, Илић 7, Бјелош 7 (Вукановић -), Клисура 8, Бајић 8, Ивеља 8, Зечевић 8, Тривуновић 8 (Зец 7), Миловац 7 (Ивковић 7).

СЛОГА: Прековић 6, Вулић 6, Миладиновић 5 (Перовић 6), Миленковић 7, Станојевић 6 (Бабић 6), Куртушић 5,. Гордић 6, Марушић 6, Атанасковић 5 (Хјеокјин 6), Анђелковић 6, Радовић 5.

Нападач Бачке Марко Зечевић је, показало се, ове сезоне кобан по Краљевчане јер је у две победе против Слоге постигао пет голова.

Прво полувреме је у потпуности припало домаћину, иако су гости на самом почетку меча били агресивни на средини терена. „Плаво-бели’’ су се постепено ослободили притиска и почели са приликама. На вођство домаћих се није дуго чекало. Одличан центаршут искусног Весељка Тривуновића у 15. минуту са десне стране материјализовао је Зечевић ударцем главом са десетак метара.

Домаћи су у 21. минуту удвостручили предност. Наиме, грешку и неспоразум  одбране гостију и лошу комуникацију са голманом искористио је Филип Бајић и затресао мрежу Краљевчана.

У паузи између два полувремена тренер гостију Вељко Доведан је  извршио троструку измену, па су гости били нешто офанзивнији. Ипак, нису успели да створе неку озбиљнију прилику за гол. Све је било решено средином другог полувремена у 68. минуту, када је у контри Бачке најбољи актер на терену Зечевић по други пут матирао несигурног голмана Слоге Милоја Прековића.

12

У следећем колу (22.марта у 14.30) састају се: Слога (ПМ) - Мачва (1:0), Моравац - Металац (1:3), Пролетер - Синђелић (0:1), Слога (К) - Инђија (0:3), Радник - Јединство П. (2:0), БСК Борча - Бачка (0:1), Бежанија - Јавор (0:3), Слобода - Колубара (0:1).