Воша задржала друго место

Ватерполисти Војводине одиграли су нерешено са Црвеном звездом у 8. колу Супе лиге и задржали друго место на табели.
kristijan sulc filip bakic

У утакмици са мало голова повела је Звезда 2:1 и са тим резултатом се отишло на одмор после прве, али и после друге четвртине. У трећем периоду Новосађани су успели да изједначе на 4:4. У последњих осам минута обе екипе су постигле по још један погодак, те је меч завршен резултатом 5:5.

До краја такмичења остала су још два кола, а ривали Новосађанима биће Стари град и Шабац. Тако ће екипа Владимира Цукића највероватније остати на овој позицији и освојити друго место у шампионату Србије, док се титула смеши Партизану, који би тако одбранио трофеј, а Новосађани још само могу да се надају да ће црно-бели до краја првенства киснути у Шапцу, што би им омогућило и да се домогну првог трофеја у историји. Али, кaко сада ствари стоје то ће остати само у домену жеље, јер су заправо праву прилику за титулу играчи Војводине пропустили када су на свом базену поражени управо од екипе Црвене звезде.

Г. М.

Црвена звезда – Војводина 5:5 (2:1, 0:0, 2:3, 1:1)

ЗРЕЊАНИН: Градски базен у Зрењанину. Судије: Путниковић и Голијанин. Искључења: Црвена звезда 9, Војводина 5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ, Танкосић 1, Јовић 1, Ивошевић, Шуберић 1, Илић, Бурсаћ, Љубеновић, Николов, Ћорић, Драшковић 1, Пековић 1, Тодоровски, Радовић.

ВОЈВОДИНА: Филиповић, Марић, Максимовић 1, Чабрило, Митровић, Прекогачић 1, Рогач, Тубић, Тркуља, Шулц 2, Васић 1, Марчета, Виторовић, Мекси.

Табела

Осмо коло: Црвена звезда – Војводина 5:5, Партизан – Стари Град 19:3, Ваљево Горење – Шабац 7:7.

1. Партизан       8      6      1      1      107:46      19

2. Војводина     8      5      1      2      78:75        16

3. Ц. звезда       8      4      2      2      76:57        14

4. Шабац   8      4      1      3      74:66        13

5. Ваљево         8      1      1      6      67:99        4

6. Стари град    8      1      0      7      50:109      3