Војвођанска лига-југ: Први пораз Чуружана

Фудбалери Хајдука претрпели су први пораз ове јесени и то од врло доброг састава Кабела. Оба тима су опрезно ушла у игру. И поред иницијативе домаћих, гости су дошли први до вођства

Хајдук - Кабел 1:2 (1:1)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца око 600, судија: Петровић (Шајкаш). Стрелци: Марић у 30. за Хајдук, а Николић у 25. и Паповић у 85. минуту за Кабел. Жути картони: Трнинић, Марић (Хајдук), а Попадић, Ђулић, Васић (Кабел). Црвени картони: Д. Богуновић у 75. Марић у 80. (Хајдук), а Попадић у 90. (Кабел).

ХАЈДУК: Д. Богуновић 6, Танасић 7, Срећков 7 (Плавшић), Миљановић 7, Чичак 7, СувајЏић 7, С. Богуновић 6, Радановић 6 (Кезија), Марић 6, Пантић 7, Трнинић 6 (Шарић).

КАБЕЛ: Тарабић 8, Радиновић 7, Ђулић 7 (Остојић), Вучковић 7, Тополић 7, Попадић 7, Недић 7, Николић 7 (Паповић 7), Секулић 7 (Васић), Тривуновић 7.

и то после једног од ретких напада и корнера који је беспрекорно извео Горан Ђулић, а у петерцу домаћина најбоље се снашао Дејан Николић.

Убрзо и то на истеку пола сата игре Дарко Марић је са ивице казненог простора успео лепим шутем да изједначи резултат. Колосалне прилике су имали Саша Богуновић, а потом  и Дарко Марић, али је најбољи играч  утакмице  голман Кабела Лука Тарабић осујетио.

Ако је искључење голмана домаћих Дејана Богуновића било оправдано то се не би могло рећи за искључење Дарка Марића. Судија Никола Петровић је својим одлукама директно скројио исход меча, а гол одлуке постигао је резервиста гостију Бошко Паповић.

П. Бундало

Индекс – Слога 2:2 (1:1)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: 100. Судија: Олах (Тител). Стрелци: Клаић у 13. и 75. за Индекс, а Симеуновић у 45. и Грковић у 51. минуту за Слогу. Жути картони: Старовлах, Апић, Божић (Индекс). Црвени картон: Божић (Индекс).

ИНДЕКС: Секицки 6, Старовлах 7, Бараћ 7, Апић 6, (Косец)-, Самарџић 7, Божић 6, Коруга (Станковић 6, Рибар) Мрђеновић 7 , Вукадиновић 7, Златковић 7, Клаић 8.

СЛОГА: Тојагић 7, Џибрић 6,, Матић 7, Цвијић 8, Глумчевић 7, (Калинић)  6,Раичевић 7, Халиловић 7, Смиљанић 7, (Теофиловић ) -, Симеуновић 7, Поважан 7 , (Бојанић), Грковић 8.

У утакмици са пуно шанси и резултатског преокрета ривали су поделили плен на равне части. „Студенти „ су боље отворили меч и већ у 13. минуту повели. Продор Старовлаха и центаршут  пропустио је  Вукадиновић ,али не и Клаић који је погодио супротни угао. Да  нападач домаћих Клаић није био себичан неколико минута касније могли су повећати резултат, након продора по десној страни уместо да повратном лоптом упосли слободног Мрђеновића покушао је да лобује Тојагића и лопта је завршила у гол ауту.

Спасао је голман Ердевичана мрежу правовременим истча- вањем онемогућивши Станковића да га савлада. Када се чинило да ће  Индекс на одмор отићи голом предности у надокнади времена после оштрог ударца Цвијића из прекида Секицки је кратко одбио  лопту на коју је натрчао Симеуновић  и изјкедначио резултат.

У наставку је била довољна мала непажност да лукави Александар Грковић прихвати лопту и топовским ударцем погоди мрежу. Близу нове промене резултата био је Поважан, али је  Секицки био на правом месту. Када је Божић зарадио други жути односно црвени картон чинило се да ће гости однети цео плен. Тако нису мислили „студенти“, кренули су на све или ништа. У 75 минуту Вукадиновића је у казненом простору на недозвољен начин зауставио Калинић , а сигуран са беле тачке био је Клаић.

М. Ковачевић

ЧУРУГ: Хајдук - Кабел 1:2, ВОЈКА: Сремац - ЖСК 5:0, НОВИ САД: Индекс - Слога 2:2, БЕЛЕГИШ: Хајдук Подунавац - ЛСК 1:0, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Ветерник 2:1, ФУТОГ: Софекс - Купиново 4:2, НОВИ САД: Славија -Јединство (СП) 2:0, Борац - Хајдук (Б) 1:0.