УВЕРТИРА ЗА ФИНАЛЕ КУПА: Одбојкаши Војводине после преокрета у тај-брејку сломили Млади радник

Одбојкаши Војводине други део сезоне и 2024. годину почели су победом над Младим радником у Пожаревцу у 13. колу Суперлиге, до које су дошли након преокрета и враћања два пута из минуса у сетовима – 3:2 (25:21, 19:25, 25:23, 18:25, 11:15).
odbojka

Новосађани су прошлу годину у домаћем првенству завршили са два пораза у низу, а сада су у важном сусрету, са ривалом с којим ће се срести и у финалу Купа Србије крајем фебруара, дошли до тријумфа, за који су морали добро да запну.

Екипа Марка Наранчића сада је на скору од осам победа и четири пораза. У првој званичној утакмици у 2024. години није све ишло како треба црвено-белима, али су још једном показали да су дорасли сваком изазову.

Иако је држала корак са ривалом, Војводина је у првом сету јурила резултат и ниједном није била у вођству. Уз доста грешака на обе стране, Пожаревљани су у завршници успели да направе већу разлику и дођу до 1:0. Пред крај прве деонице Наранчић је заменио коректора и уместо Луке Станковића на терен је ушао Бранко Копитић, који је играо до краја.

Преокренули су ствари на терену црвено-бели и ризикујући на сервису ређали су грешке, али су и забележили четири аса. Ништа није могло да заустави налет Новосађана који су убрзо стигли и до 20:13. Сервисом у аут Млади радник је поклонио Воши сет лопту (24:18), а другу је искористио Копитић за изједначење – 1:1.

У уједначеном одмеравању снага, Убипарип и Копитић су режирали вођство Војводине од 11:9, али су домаћи серијом 4-0 преокренули на 13:11 и до краја нису испуштали предност па су тако поново повели – 2:1.

Изборили су Новосађани тај-брејк јер су доминирали када је требало да изборе опстанак у мечу. Као и у другом сету питали су се за све на терену и убедљиво добили ову деоницу за 2:2.

Блоком Савовског, а потом Копитића Воша је на промену страна отишла вођством 8:6. Брзо је домаћин изједначио (10:10) и поново се играо егал. Велики корак ка победи направили су црвено-бели са три везана поена – нападом Убипарипа, асом Савовског и блоком Рудића, када су повели 13:10.

Гмитровић је помогао Новосађанима, сервис грешком им је поклонио меч лопту и прилику за победу, коју је Убипарип успешним блоком искористио за коначан преокрет и 3:2.

Војводину следеће седмице очекују две утакмице на домаћем терену. Најпре ће у среду од 19 часова угостити Партизан у одложеном дуелу 6. кола, а у суботу ће у Спенс доћи Ниш (17.30).

Млади радник – Војводина 2:3 (25:21, 19:25, 25:23, 18:25, 11:15)

ПОЖАРЕВАЦ: СЦ „Пожаревац“, гледалаца: 250, судије: Петровић (Ужице), Бићанин (Краљево).

МЛАДИ РАДНИК: Кљајић 3, Перовић 23 Медан 2, Савић, Илић 8, Гмитровић 16, Тонић, Стевић 7, Марковић 1, Миловић (либеро), Антуновић 8, Ранковић, Ранђић (либеро), Пантић.

ВОЈВОДИНА: Ђогић (либеро), Бајандић 17, Милановић 1, Негић (либеро), Рудић 4, Елезовић, Убипарип 21, Мишковић, Станковић 1, Кокеза, Кисић, Дакић, Савовски 15, Копитић 14.