ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПОВЕЛА У ФИНАЛНОЈ СЕРИЈИ ПЛЕЈ-ОФА СУПЕРЛИГЕ ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ: Жеља спрема освету

Рукометашице Црвене звезде савладале су Железничар са 30:28 и тако стигле до вођства у финалној серији плеј-офа Суперлиге. Црвено-беле су пред пуним трибинама СЦ Вождовац одбраниле домаћи терен и у наредном окршају у Инђији имају шансу да постану државне првакиње.
СРЛ

Најефикаснија у тиму Саше Бошковића била је Сара Гаровић са осам погодака, док се у пораженом саставу истакла Наташа Ловрић, десетоструки стрелац.

Након пораза од Звезде капитенка Железничара Јована Васиљковић истакла је да је лош почетак утакмице био пресудан.

- Правиле смо несхватљиве грешке у првом полувремену и сматрам да нас је то коштало. Почеле смо да смањујемо заостатак средином другог дела, али једноставно нисмо имале наш дан и изгубиле смо. Најважније је да сада не очајавамо већ да се спремимо за нови дуел који је пред нашом публиком. Потрудиċемо се да у Инђији исправимо грешке, обрадујемо навијаче и изборимо мајсторицу - јасна је Васиљковићева.

Други сусрет финалне серије плеј-офа Суперлиге игра се за седам дана у Инђији.

У првој утакмици за треће место Јагодина је била боља од Медицинара 25:24.

В. Гвозденовић

Црвена звезда - Железничар 30:28 (15:11)
БЕОГРАД: СЦ Вождовац, гледалаца: 1.000. Судије: Тривковић и Милосављевић (Бешка). Седмерци: Црвена звезда 8 (5), Железничар 7 (6). Искључења: Црвена звезда 2, Железничар 10 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Петковић (12 одбрана), Качаревић, Нинковић, Стаменић 6 (1), Мајкић 4, Савић, Ристић, Глушица 2 (2), Видић, Стаменковић, Аћимовић, Симић, Величковић 6, Манчић 4, Ранчић, Гаровић 8 (2).
ЖЕЛЕЗНИЧАР: Васиљковић (2 одбране, 1 седмерац), Чинку (5 одбрана, 1 седмерац), Чаврић, Вујновић 1, Обреновић 2, Ловрић 10 (6), Табак 4, Аврамовић, М. Ловрић, Ковачић, Коцић 3, Оташевић, Игњатовић 4, Јовановић, Бакша, Агбаба 4.