РУКОМЕТАШИ ЈУГОВИЋА ПОРАЖЕНИ ОД ОБИЛИЋА У СУПЕРЛИГИ СРБИЈЕ Трилер припао домаћину

Рукометаши Југовића поражени су од Обилића у првом колу плеј-аута Суперлиге Србије.
1

Каћани су играли солидно у првом полувремену и константно су имали гол или два предности више од домаћина. Најзапаженији код гостију био је Немања Момчиловић који је пет пута тресао мрежу Београђана у првом делу. Такође, истакао се и млади чувар мреже Каћана Коста Диздар. Код домаћих је бриљирао голман Душан Тасић са чак три одбрањена седмерца.

У наставку је виђен сличан сценарио. Гости су одржавали минималну предност. Ипак, домаћи су константно дисали за вратом Југовићу и са нерешеним резултатом ушло се у последњих осам минута (21:21). У одлучујућим моментима голман Обилића Душан Тасић одбранио је зицер гостима и тако им запечатио судбину, па су бодови остали у Београду

Обилић - Југовић 27:24 (12:12)

БЕОГРАД: СЦ Вождовац, гледалаца: 200. Судије: Антић и Јаковљевић (Београд). Седмерци: Обилић 2 (2), Југовић 7 (4). Искључења: Обилић 4, Југовић 6 минута.

ОБИЛИЋ: Остојић 5, Савић 2, Гојковић 5, Денић, Иванић 2, Јовановић 1, Чоловић, Милутиновић 1, Станић 1, Ненадић, Турудић, Митровић 6, Бандука 3 (2), Сладић 1, Тасић (14 одбрана, 3 седмерца), Бећировић.

ЈУГОВИЋ: Тукуљац 2, Момчиловић 8 (2), Драгољевић 3, Видојевић, Шијан 4, Ранчић, Гаћиновић (3 одбране), Скубан 5, Нинков 1, Максимовић, Барбатесковић 1, Јаћимовски, Барјактаревић, Дубаић, Самарџић, Диздар (11 одбрана).