РУКОМЕТАШИЦЕ СРБИЈЕ ОБЕЗБЕДИЛЕ ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО: Зрењанин погурао до успеха

Рукометашице Србије савладале су Турску у последњем колу шесте групе квалификација за Европско првенство, и тако избориле пласман на Шампионат Старог континента.
1

Ношене сјајном подршком у зрењанинској Кристалној дворани Српкиње су одлчно одиграле у уводним минутима и направиле серију 3:0. Да меч неће бити лаган за домаћу селекцију било је јасно након што су гошће постигле два брза гола и показале да им прија играње пред пуним трибинама. Коцкао се селектор Турске Јелиз Јилмаз и играо нападе са седам играчица у пољу, што су Српкиње искористиле и у два наврата погодиле нечувани гол гошћи. На истеку 17. минута Србија је имала четири гола више (10:6). Паметно су наше рукометашице градиле акције, стрпљиво чекале згодну прилику за шут, посебно се истакла Дуња Радевић која је са десног крила задавала главобољу голманима Турске. У финишу првог полувремна Јована Рисовић је са неколико бравура на голу спречила гошће да смање заостатак пред одлучујућих 30 минута.

Добро је почело за домаће у другом периоду. Наставила је Јована Рисовић, популарна Змајче са одбранама, а то је испратио напад, те су гости били приморани да затраже минут одмора. Играла је Србија организовано, са дугим нападима, имала предност, али Турска није одустајала и константно је претила преко ведете Кансу Акалин. Пред одлучујућих десет минута изабранице Уроша Брегара водиле су са 24:17. Одбијале су Српкиње све налете гошћи, успеле су да рутински приведу меч крају и пласирају се на Европско првенство. Шампионат Старог континента на програму је од 28. новембра до 15. децембра у Аустрији, Мађарској и Швајцарској.

Србија - Турска 30:22 (14:10)

ЗРЕЊАНИН: Кристална дворана, гледалаца: 3000. Судије: Алексеј и Игор Ковалчук (Молдавија). Седмерци: Србија 2 (2), Турска 2 (2). Искључења: Србија 6, Турска 4 минута.

СРБИЈА: Радосављевић 5, Величковић 4, Мајкић 1, Мандић 1, Нуковић 1, Јањушевић 7 (1), Кнежевић, Јововић, Стаменић, Бојичић, Радевић 8, Симић, Лазић 2 (1), Петровић 1, Рисовић (10 одбрана), Кубина (2 одбране).

ТУРСКА: Калинчоглу 3 (3), Акалин 5, Ишкит, Тугел, Боздоган 1, Акгун, Туркоглу 8, Јилмаз 2, Сахин, Ајдемир, Кара, Демирчелен, Озтурк, Ербеткаш, Цетин 3.

В. Гвозденовић

Квалификације за ЕП

Група 6

Србија – Турска 30:22

Црна Гора – Бугарска  35:17

1. Црна Гора 6             6             0             0             195:143             12

2. Србија         6             3             1             2             189:141             7

3. Турска         6             2             1             3             170:165             5

4. Бугарска    6             0             0             6             107:212             0