Subotička liga: Maćiženski spasao bod

06.11.2019. 12:43 12:45
Izvor: Dnevnik.rs

Zahvaljujući nesmotrenosti odbrane domaćih, gosti  su golom snalažljivog Kopanje već u 12. minutu došli u vođstvo.

Proleter (RS) – Preporod 3:3 (1:1)

RAVNO  SELO: Igralište Proletera, gledalaca oko 50. Sudija Roganović (Lovćenac), strelci: Erić u 39. i Maćiženski u 50. i 90. za Proleter, a Kopanja u 12. Grabež u 65.  i Ždrnja u 85. minutu za Preporod. Žuti kartoni : Jandrić, Gayić, Balević (Proleter), Maljković, Ždrnja (Preporod), crveni karton Grbić (Preporod).

PROLETER: Mirković, Bajčić, Gotovac, Balević, Erić, Zdmirović (Anđelović), Gayić, Maćiženski, Popržen, Jandrić, Nešković.

PREPOROD: Ivšić, Maljković (Terzija), Taši, Grbić, Vuković, Paldi, Miković (Grabež), Neven, Kopanja, Damjanović, Srednik (Prole).

Bio je to šok za igrače domaće ekipe koji su u utakmicu ušli sa imperativom pobede. Mučili su se Ravnoselci da probiju čvrst bedem odbrane gostiju koja je do 39. minuta delovala kao neosvojiva tvrđava, a onda je efektnim golom sa desetak metara razneo izvanredni Erić.

U drugom poluvremenu uravnotežena igra, i gosti i domaći  po jednom pogađaju prečku. Do 65. minuta Proleter je dominirao terenom a od toga gosti su igrali znatno organizovanije i samo nekoliko minuta ih je delilo od pobede. Čast domaćih u poslednjem minutu, izjednačujućim golom, spasao je iskusni Maćiženski.

L.  Kiš

Radnički (B) - Jadran (F) 2:1 (1:1)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 100, sudija: Ždrnja (Novi Žednik), strelci: Rajić u 20. i 87. za Radnički, a Žmukić u 60. minutu za Jadran. Žuti kartoni: Stanar, Ivanišević, Marević, Lazić (Radnički), Radulović, Radovanović, Žmukić, Malecki, M. Stojanović (Jadran).

RADNIČKI: Rakić 7, Stanar 7 (Čepić 7), Kujunyić 7, Ivanišević 7, Vojnić 7, Marinković 7, Matić 7, Lazić 7, Marević 7 (Mitić 7), Kekezović 8, Rajić 8 (Jovanović).

JADRAN: Milanović 7, Brezovac 6, Radulović 6, N. Mudrinski 7 (Aleksijević), Ne. Mudrinski 7, L. Stojanović 6, Stanišić 7, Žmukić 8, M. Stojanović 7, Jovanović 6 (Matković 6), Malecki 6 (Zelić).

S. Stojiljković

Proleter (RS) - Preporod 3:3, Đurđin - Njegoš 1:2, Srbobran - Obilić (NK) 6:1, Obilić (Z) - Proleter (NJ) 2:0, Senta - Sutjeska (danas), Radnički - Jadran 2:1, Sloga - Napredak (sutra), Panonija  - Iskra 2:1.