Суботичка лига: Маћиженски спасао бод

Захваљујући несмотрености одбране домаћих, гости  су голом сналажљивог Копање већ у 12. минуту дошли у вођство.
fudbal

Пролетер (РС) – Препород 3:3 (1:1)

РАВНО  СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 50. Судија Рогановић (Ловћенац), стрелци: Ерић у 39. и Маћиженски у 50. и 90. за Пролетер, а Копања у 12. Грабеж у 65.  и Ждрња у 85. минуту за Препород. Жути картони : Јандрић, Гаyић, Балевић (Пролетер), Маљковић, Ждрња (Препород), црвени картон Грбић (Препород).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Бајчић, Готовац, Балевић, Ерић, Здмировић (Анђеловић), Гаyић, Маћиженски, Попржен, Јандрић, Нешковић.

ПРЕПОРОД: Ившић, Маљковић (Терзија), Таши, Грбић, Вуковић, Палди, Миковић (Грабеж), Невен, Копања, Дамјановић, Средник (Проле).

Био је то шок за играче домаће екипе који су у утакмицу ушли са императивом победе. Мучили су се Равноселци да пробију чврст бедем одбране гостију која је до 39. минута деловала као неосвојива тврђава, а онда је ефектним голом са десетак метара разнео изванредни Ерић.

У другом полувремену уравнотежена игра, и гости и домаћи  по једном погађају пречку. До 65. минута Пролетер је доминирао тереном а од тога гости су играли знатно организованије и само неколико минута их је делило од победе. Част домаћих у последњем минуту, изједначујућим голом, спасао је искусни Маћиженски.

Л.  Киш

Раднички (Б) - Јадран (Ф) 2:1 (1:1)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 100, судија: Ждрња (Нови Жедник), стрелци: Рајић у 20. и 87. за Раднички, а Жмукић у 60. минуту за Јадран. Жути картони: Станар, Иванишевић, Маревић, Лазић (Раднички), Радуловић, Радовановић, Жмукић, Малецки, М. Стојановић (Јадран).

РАДНИЧКИ: Ракић 7, Станар 7 (Чепић 7), Кујунyић 7, Иванишевић 7, Војнић 7, Маринковић 7, Матић 7, Лазић 7, Маревић 7 (Митић 7), Кекезовић 8, Рајић 8 (Јовановић).

ЈАДРАН: Милановић 7, Брезовац 6, Радуловић 6, Н. Мудрински 7 (Алексијевић), Не. Мудрински 7, Л. Стојановић 6, Станишић 7, Жмукић 8, М. Стојановић 7, Јовановић 6 (Матковић 6), Малецки 6 (Зелић).

С. Стојиљковић

Пролетер (РС) - Препород 3:3, Ђурђин - Његош 1:2, Србобран - Обилић (НК) 6:1, Обилић (З) - Пролетер (Њ) 2:0, Сента - Сутјеска (данас), Раднички - Јадран 2:1, Слога - Напредак (сутра), Панонија  - Искра 2:1.