Спорт / Остали спортови Себастијан Сабо: Олимпијске игре су сан сваког спортисте
Себастијан Сабо најавио је велике домете прошле, а ове године је један од адута српског пливачког тима. Поникао је у родној Сенти, а онда је пре две године дошао у Нови Сад, у ПК Војводину, код тренера Игора Беретића, који је сада и селектор репрезентације.
После прве фазе припрема, која је за српске кајакашке репрезентативце отпочела 16. октобра, окупљањем у Београду, а окончала се у Новом Саду, тренажни циклус наставио се у Белмекену, на југозападу Бугарске.
Пливач Чаба Силађи је ове године  завршио Технолошки факултет у Новом Саду и уписао мастер студије.
Спорт / Остали спортови Одржан Меморијал „Лаза Крстић и Марица Џелатовић“ (фото)
На традиционалном, 8. по реду Меморијалу „Лаза Крстић и Марица Џелатовић“, у организацији Соколског друштва Војводина из Новог Сада, наступило је око 300 гимнастичара и гимнастичарки из Словеније, Хрватске, Македоније БиХ, Румуније, Мађарске, Немачке, Кипра, Данске, Бугарске, Јужне Африке, Израела, Малте, Јордана и Србије.
Video
Спорт / Остали спортови Невиђени фер-плеј у најбољој српској ММА организацији
Још једно врхунско борилачко вече одиграло се у Новом Саду у петак, 08. децембра, на великој интернационалној ММА приредби Serbian Battle Championship 15!
Спорт / Остали спортови Паликућа и Перић Ранковић прваци
НОВИ САД: Појединачно државно првенство за стонотенисере инвалиде одржано је у стонотениској сали на Спенсу у Новом Саду уз учешће око 90 такмичара.
Спорт / Остали спортови Милица Мандић освојила сребро, а Савковић бронзу на ЕП
СОФИЈА: Репрезентативка Србије у теквондоу Милица Мандић освојила је сребрну медаљу, а Нађа Савковић бронзу на Европском првенству у олимпијским дисциплинама у Софији.
Спорт / Остали спортови Српски паратеквондисти освојили 12 медаља на ЕП у Софији
СОФИЈА: Репрезентација Србије у пара теквондоу освојила је укупно 12 медаља на Европском првенству у Софији, од којих седам у борбама, а пет у формама.
Спорт / Остали спортови Меморијал „Лаза Крстић и Марица Џелатовић“ у Новом Саду
Традиционални, 8. по реду, Меморијал „Лаза Крстић и Марица Џелатовић“ у мушкој и женској спортској гимнастици одржаће се у суботу и недељу у Новом Саду.
Спорт / Остали спортови Државно првенство за стонотенисере инвалиде у Новом Саду
Појединачно првенство Србије у стоном тенису у конкуренцији спортиста са инвалидитетом одржаће се 9. децембра у новосадском Спенсу, у организацији Параолимпијског комитета, Стонотениског савеза инвалида Србије и домаћина СТКОИ „Спин“.
Спорт / Остали спортови Карате клуб Хајдук из Куле поносан на Миљана Ћаћића
Неписано спортско правило је да је лакше освајати трофеј него да  одбранити, а када неко два пута одбрани титулу првака и оствари хет-трик заслужује све честитке.
Спорт / Остали спортови Руски спортисти на ЗОИ само под олимпијском заставом
ЛОЗАНА: Руски спортисти ће, на Зимским олимпијским играма у фебруару следеће године у Пјонгчангу, моћи да се такмиче само под олимпијском заставом, а функционерима Министарства спорта и Олимпијског комитета Русије забрањено је присуство на такмичењу у Јужној Кореји, одлучио је данас Међународни олимпијски комитет (МОК).
Спорт / Остали спортови Јовић тренер године у избору Светске теквондо федерације
БЕОГРАД: Српски стручњак Драган Јовић проглашен је за најбољег тренера 2017. године у избору Светске теквондо федерације на свечаности у Абиџану у Обали Слоноваче.
Спорт / Остали спортови Рвачи Спартака екипни прваци државе по 24. пут
Рвачи Спартака из Суботице у финалу плеј-офа савладали су екипу Пролетера из Зрењанина резултатом 5:3 и освојили титулу екипног сениорског првака Србије.
Спорт / Остали спортови Мандићева четврта на Гран при финалу
АБИЏАН: Светска шампионка у теквондоу Милица Мандић освојила је четврто место на Гран при финалу које се одржава у главном граду Обале Слоноваче Абиџану.
Спорт / Остали спортови Алфа Ромео се враћа у Формулу 1 после 33 године
МИЛАНО: Италијански аутомобилски гигант Алфа Ромео од наредне сезоне поново ће учествовати у шампионату Формуле 1, пошто је потписао сарадњу са Заубером.
Спорт / Остали спортови Србија поново у календару Медитеранске уније
КАЗАБЛАНКА: Управни одбор Медитеранске коњичке уније на седници у Мароку одлучио је да се у предлог календара такмичења, после четири године паузе, поново уврсти и Србија.
Спорт / Остали спортови Куп Европе: Новосађанке поражене у Шпанији
Кинескиње Лиан Ни и Тинг Тинг биле су превелик залагој за стонотенисерке Новог Сада у првом мечу осмине финала Купа Европе, па је шпански представник Гирбау оправдао улогу фаворита и славио са 3:1.
Спорт / Остали спортови Новосадски Џунс најбољи у Српском Крстуру
Џудо клуб Змај из севернобанатског места Српски Крстур био је домаћин и организатор 13. „Змајевог турнира“ на коме је учествовало 112. такмичара из 13 клубова.
Спорт / Остали спортови Ф1: Победа Валтери Ботаса за крај сезоне
Возач Мерцедеса Валтери Ботас победио је на Великој награди Абу Дабија, последњој трци сезоне у Формули 1, која се возила на стази "Јас Марина" у Уједињеним Арапским Емиратима.