РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ ПОЧИЊУ СА РАДОМ НА СЛАНОЈ БАРИ: Новајлија Ник Ћировић жели трофеје
Рукометни клуб Војводина данас почиње припреме за предстојећу сезону у коју улази са истим амбицијама, али уз промењен тим.
Буџет је мањи, екипа подмлађена, али то не значи да Воша неће бити конкурентна. Од прошлосезонског тима остали су Бранко Предовић, Лука Арсенић, Коста Диздар, Фран Милета, Милан Милић, капитен Марко Срдановић, Војин Чабрило и Лука Лазић. Новајлије су Лука Панић, Данило Радовић и Ник Ћировић, који на Слану бару стиже након сјајне полусезоне у Шапцу.
Ћировић је рекао да је имао леп период у Металопластици, али да у Воши види путоказ ка успешној каријери.
– Шабац је град који живи за рукомет, одлично сам се уклопио у екипу и имао сјајне услове за рад. Захвалан сам клубу, саиграчима и навијачима на подршци. Контакт са Војводином остварен је након завршетка сезоне. Људи из клуба показали су велико интересовање, представили амбиције и био сам сигуран да је ово прави корак у мојој каријери. Када стигне позив клуба какав је Војводина, нема много размишљања – надам се да ће време показати да сам направио добар избор – рекао је леви бек.
Ћировић је ђак Цеља, рођен 2002. године. Иако је Металопластика желела да га задржи, он ће ипак наступати у бело-црвеном дресу. У пролећном делу минуле сезоне у Аркус лиги постигао је 70 голова на десет утакмица.
– Много сам напредовао у минулом периоду, не само као играч већ и као човек. Искуствено сам богатији, али увек може боље. Верујем да има још простора за напредак, што ми је додатни мотив за предстојећу сезону – јасан је нови леви бек вицешампиона Србије.
Ћировића су у Војводину привукле амбиције клуба.
– Имаћемо млад, полетан тим, гладан трофеја. Екипа јесте промењена, али остао је велики број играча који добро познају систем рада. Спреман сам да се подредим тиму и помогнем да освојимо трофеје. Поред тога, радујем се и наступима у Еврокупу, у ком верујем да можемо далеко да догурамо – закључио је Ћировић.
Воша ће најпре тренирати у свом дому на Сланој бари, а 1. августа следи селидба на Златибор. У првом колу Аркус лиге сезоне 2026/27 одмериће снаге са Динамом из Панчева.