Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

NOVOSADSKA OPERSKA PEVAČICA OSVOJILA KINU Nataša Tasić Knežević nastupila s kineskim kolegama na velikom koncertu “Melodije prijateljskih gradova”

26.05.2026. 20:15 20:17
Piše:
Izvor:
Dnevik
опера
Foto: Ustupljena fotografija

DJINAN: Operska pevačica Nataša Tasić Knežević nastupila je večeras u Kini u Djinanu na koncertu posvećenom pobratimljenim gradovima i regionima koje provincija Šandong, čiji je Djinan glavni grad, ima na svim kontinentima, a jedan od njih je i Novi Sad.

Na velikom koncertu “Melodije prijateljskih gradova”, na oduševljenje brojne publike koju su činili predstavnici 44 zemlje učesnika dva velika povezana skupa, izvedeni su kineski i svetski klasici, od Ode Šandongu do Sole mio.

Solistkinja novosadskog Srpskog narodnog pozorišta izvela je delo Đakoma Pučinija - Pesmu mesecu, u klavirskoj pratnji kineske umetnice Guo Cong.

Tasić Knežević bila je jedini strani izvođač među brojnim kineskim umetnicima na specijalnoj večeri upriličenoj za učesnike iz Severne i Južne Amerike, Evrope, Afrike, Azije i Okeanije.
 

Koncert „Melodije gradova prijatelja” prema navodima organizatora priređen je kako bi se kroz univerzalni jezik muzike i umetnosti svi radovali jačanju prijateljstva i zajedničkom pisanju novog poglavlja saradnje.
Pored Novog Sada, među gradovima sa kojima provincija Šandong, koja je jedan od najrazvijenijih i najdinamičnijih ekonomskih centara Kine, ima posebne veze su i gradovi i regioni u SAD, Kanadi, Australiji, Argentini, Čileu, Grčkoj, Mađarskoj, Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori, Rumuniji, JAR....
 

Koncert je bio prilika i da Kina kaže da je ponosna što sve gradove pobratime može zvati prijateljima.
 

Organizovan je u okviru 7. sastanka lokalnih lidera Kine i zemalja Centralne i Istočne Evrope, kao i Nedelje saradnje i razmene međunarodnih gradova prijatelja Šandonga 2026. godine, koji su u Djinanu - jednom od najstarijih kineskih gradova - okupili oko 600 učesnika iz 44 zemlje i 15 kineskih provincija pod sloganom “Oblikujmo budućnost zajedno”.
 

Na otvaranju skupa koji će trajati do 29. maja govorila je ministarka Adrijana Mesarović.
 

Izvor:
Dnevik
Piše:
Pošaljite komentar
(FOTO, VIDEO) Dizajn srpski, inspiracija Kina! TAMARA VUČIĆ SVA U SVILI pri susretu s kineskom prvom damom! Objavila i PRIVATNE SNIMKE iz rezidencije
снс

(FOTO, VIDEO) Dizajn srpski, inspiracija Kina! TAMARA VUČIĆ SVA U SVILI pri susretu s kineskom prvom damom! Objavila i PRIVATNE SNIMKE iz rezidencije

25.05.2026. 23:19 23:32