Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Rukometašice Vrbasa od jeseni u najjačoj ligi Srbije

30.05.2019. 13:00 13:04
Piše:
Foto: privatna arhiva/Sportski direktor Damir Rojević na rukama rukometašica

Rukometašice Vrbasa sanjaju najlepši san u klupskoj istoriji dugoj 26 godina. Uspele su da se domognu elitnog ranga takmičenja i time se upisale zlatnim slovima u klupsku istoriju, kao i struka i uprava, na čelu sa predsednikom Aleksandrom Lukovićem.

Superligaški mozaik počeo je da se slaže pre šest godina, kada je novoizabrana uprava, sa tadašnjim predsednikom a sada potpredsednikom Miljanom Vujovićem i sportskim direktorom Damirom Rojevićem, preuzela Vrbas, koji je tada bio na 13. poziciji Treće vojvođanske lige, iz koje se, kako se u šali kaže, može ispasti samo u Dunav.

- Svesni smo bili situacije u kojoj smo preuzeli klub, bez domaćih igračica, u dugovima i u poslednjoj ligi. Sa grupom starijih igračica i nas nekoliko sportskih radnika volontera i entuzijaista, uz podršku Opštine, napravili smo strategiju, gde nam je prevashodni cilj bio da stabilizujemo klub, postavimo ga na zdrave temelje, da se finansijski i organizaciono konsolidujemo, a da okosnicu ekipe čine devojke iz Vrbasa i okoline – kaže sportski direktor Damir Rojević, koji potiče iz sportske familije. Njegov rođeni brat Boris je kao šef struke Vojvodinu doveo do osme šampionske titule. Vrbas je uspeo da se digne iz pepela i za šest godina preskoči četiri ranga takmičenja. Taj put nije bio posut ružama.

- Posvetili smo se maksimalno klubu, dajuće sve od sebe. Bilo je i mnogo odricanja, čvrto smo bili rešeni da naš grad bude prepoznatljiv i po ženskom rukometu. Za godinu dana smo pregazili Drugu ligu i otišli u viši rang, da bi 2015. angažovali trenera Milutina Lučića i bili u vrhu Prve lige. Možda i nepravedno tada nismo otišli u višu ligu. Ali, već naredne sezone kao prvi smo ušli u B Superligu, gde nas je bod delio od elite. Pre nekoliko dana ostvarili smo najveći uspeh u istoriji kluba. Ako tome dodamo i osvojen Kup Vojvodine i da su naše mlađe kategorije bile kadetske pokrajinske prvakinje, onda zaista imamo čime da se ponosimo. U ovim sjajnim uspesima verovatno ima veze i to što smo osnovani na svetog Trifuna i što je klupska slava sveti Vasilije Ostroški – ističe Rojević, koji je na prvom klupskom sastanku rekao da će Vrbas jednoga dana igrati i sa mađarskim Đerom. Tada je to većina pristnih prihvatila kao dobru šalu, a danas je ta prognoza nadomak realizacije.

Za prvu ekipu nastupaju devojke od 15 do 28 godina, zajednička crta im je časnost, velika borbenost i ljubav prema klubu. Često se može čuti da igraju požrtvovano i borbeno kao muškarci, na šta su one ponosne 

Popularne „vučice” (nadimak dobile po Vukici Vojvodić, tada najmlađem članu kluba, prepoznatljivoj po kiki) u svojim redovima imaju oko 60 članova, s tim da je nekoliko njih u reprezentativnim selekcijama, poput Ana Marije Vulić (kadetska), Dunje Tabak, Dušane Kovačić (juniorska) i povremeno Jelene Mažić.


Složno do najvećeg uspeha

Najveći uspeh u istoriji kluba ostvaren je uz veliko zajedništvo i međusobno poverenje. Ekipa: Jovana Vasiljković (kapiten), Ana Bulatović, Dunja Perović, Ana Marija Vulić, Željana Grozdanić, Aleksandra Mitić, Dunja Tabak, Jelena Mažić, Katarina Mančić, Milica Cvelf, Dušana Kovačić, Hristina Rojević, Anja Trifunović, Vanja Krivokapić, Milica Mihailović, Anđela Vasić, Jovana Ćosović i Emilija Petrović.

Stručni štab: Milutin Lučić i Danimir Ćurković. Rukovodstvo: predsednik Aleksandar Luković, potpresednik Miljan Vujović, sportski direktor Damir Rojević i komesar za bezbednost Marko Kraljević.


Pored prve ekipe, treniraju i takmiče se  kadetska i pionirska selekcija.

- Deci ne naplaćujemo članarinu, a sve igračice u svim kategorijama dobiju sportsku opremu, dresove, patike, trenerke i jakne. Kod nas su vrata svim devojkama koje vole ovaj sport otovrena, bez obzira odakle su. Rukometašice imaju stipendije, a pored opštinskog buyeta, imamo pomoć od donatora i prijatelja. Za prvu ekipu nastupaju devojke od 15 do 28 godina, zajednička crta im je časnost, velika borbenost i ljubav prema klubu. Često se može čuti da igraju požrtvovano i borbeno kao muškarci, na šta su one ponosne - istakao je sportski direktor, uz napomenu da će tokom leta kovati plan i strategiju za superligaški karavan, a o eventualnim pojačanjima konačnu reč daće trener Milutin Lučić, koji je izuzetno posvećen trenerskom poslu i profesionalizmu.  

Jovo Galić

Piše:
Pošaljite komentar