Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

U Dolovu otvoren vrtić za decu uzrasta od tri do pet i po godina

01.10.2022. 16:54 16:56
Piše:
Foto: Dnevnik.rs

DOLOVO: Na radost roditelja iz Dolova, u ovom mestu je juče otvoren vrtić za decu uzrasta od tri do pet i po godina, pri lokalnoj Osnovnoj školi „Aksentije Maksimović”.

Grad Pančevo je izdvojio 17 miliona dinara za rekonstrukciju i adaptaciju dela osmoletke u predškolsku ustanovu.

- Ideja o otvaranju vrtića postoji dugi niz godina, a predstavnici lokalne samouprave Grada Pančeva prepoznali su i podržali inicijativu Saveta roditelja u saradnji sa Mesnom zajednicom „Mita Vukosavljev” Dolovo – kaže za „Dnevnik” direktorka škole Verica Stošić.

Opremanje prostora realizovano je kroz projekat „Inkluzivno predškolsko vaspitanje i obrazovanje” koji su finansirali Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Svetska banka i Fondacija „Novak Đoković”.

- Prostor je maksimalno iskorišćen u skladu sa svim standardima, tako da od sadržaja ima sve što je neophodno za kvalitetan i bezbedan boravak dece u vrtiću – dodaje Stošić. - Veliki značaj ovog projekta je što će se 46 dece uzrasta od tri do pet i po godina, u okviru dve mešovite grupe, uključiti u obrazovni sistem, što je veoma važno za njihov psihološki i socijalni razvoj i napredak. Realizacijom ovog projekta  roditelji će najzad moći da dovode decu u vrtić u okviru naseljenog mesta Dolovo, tako da više neće biti prinuđeni da odlaze u grad i shodno tome Dolovo će pružiti bolje uslove za život i odrastanje dece.

Radovi na vrtiću su završeni u rekordnom roku i to kada se obeležava 250 godina školstva u Dolovu. Gradska menadžerka Maja Vitman, prilikom ranijeg obilaska radova, istakla je da je na ovaj način dobijen objekat koji je u potpunosti u skladu s pravilnikom o uslovima za osnivanje ustanove koja će se se baviti obrazovanjem dece predškolskog uzrasta.

- U Dolovu prema tom Pravilniku imamo izdvojeno odeljenje predškolske ustanove u depandansu u sklopu objekta kompatibilne namene kapaciteta za uzrast od tri godine do polaska u školu. Osnovna škola „Aksentije Maksimović“ u postojećoj zgradi je od 1971. godine na prostoru od blizu 2.500 kvadrata. Deo tog objekta, tačnije 387 kvadrata, prenamenjeno je za predškolsku ustanovu. U skladu s važećim pravilnicima, u vrtiću će moći da boravi od 52 do 60 dece i 24 do 30 korisnika predškolskog uzrasta – objasnila je Vitman.

L. Radlovački

Piše:
Pošaljite komentar