FUDBALERI TSC–a UČVRSTILI TREĆE MESTO Topolčani u dobrom ritmu
Odigrali su fudbaleri TSC –a još jednu odličnu utakmicu u gostima ovog puta u Novom Pazaru i novom pobedom (4:3 )se učvrstili na trećem mestu tabele Superlige. Nije Topolčane uspeo da zaustavi ni sjajni Adem Ljajić, koji je sa tri pogotka podsetio na svoje najbolje dane. Igrali su fudbaleri TSC –a , lako bez opeterećenja, jednostavnim akcijama su stvarali prilike, a izuzetnu partiju pružio je Ivan Milosavljević, koji je u nastavku meča sa dva pogotka rešio meč.
Zadovoljan je posle utakmice bio i trener TSC –a Žarko Lazetić posle četvrte uzastopne pobede.
– Odigrali smo odličan meč, protiv izuzetno jakog protivnika – objašnjavao je Lazetić. – Mogu samo da čestitam mojim igračima. U napadu sve je funkcionisalo sjajno, dobro smo se kretali, ali u odbrani je bilo malo problema. Primili smo tri gola, što je previše.
A sva tri gola za domaćine postigao je nekadašnji reprezentativac Srbije Adem Ljajić, koji je podsetio na svoje najbolje dane.
– Znali smo nam najveća opasnost preti od Ljajića, preduzeli smo sve, ali ga nismo uspeli zaustaviti - kaže Lazetić. – Nedostajao nam je malo na sredini terena Radić. Ipak, ako se sve sabere moramo biti jako zadovoljni.
Pored pobede u Novom Sadu Topolčani su nastavili i nesvakidašnji niz, na poslednjih 32 utakmice u našem prvenstvu nisu imali negativni rezultat na poluvremenu, što je rekord u svetskim razmerama.
– Interesantan podatak – tvrdi Lazetić. – Ali nismo o tome razmišljali. Ali to ipak potvrđuje naša opredelenja i težnju da igramo aktivno, po evropskom modelu.
Fudbaleri TSC-a već sutra počinju pripreme za subotnji derbi sa Čukaričkim, koji je na programu u 20 sati.
G. Kovač