LETNJI BLOKSTOK FESTIVAL NEĆE BITI ODRŽAN Prostor prepuštamo tišini, sećanju i dostojanstvu
Dragi ljudi, komšije, prijatelji, muzičari, saradnici i svi koji volite Blokstok, ove godine, Letnji Blokstok festival, planiran za 5. jul u Železničkom parku, neće biti održan.
Ta odluka nije nastala preko noći, niti nam je bila laka. Ali je – uprkos svemu – bila jedina ispravna.
Mi koji smo u Bloku odrasli, koji ovaj festival nosimo u srcu i gradimo decenijama, osećamo da ove godine ne možemo i ne treba da organizujemo događaj na svega nekoliko stotina metara od mesta tragedije u kojoj je stradalo 16 nevinih života. Ne bi bilo u redu. Ni prema njima i njihovim porodicama. Ni prema gradu. Ni prema nama samima.
Blokstok je mnogo više od muzike. To je pre svega porodični i komšijski festival – mesto dobre energije, lepe atmosfere i susreta ljudi koji dele isti osećaj pripadnosti. Zbog toga smatramo da bi održavanje festivala ove godine, u ovom trenutku i na tom mestu, bilo nešto što ne ide ni uz duh Bloka, ni uz ono što smo mi kao ljudi. Prosto, ne osećamo da je ispravno. Umesto toga, prostor prepuštamo tišini, sećanju i dostojanstvu.
Ali ne stajemo. Nikad nismo.
Zimski Blokstok 2025 je u pripremi, i vidimo se u decembru sa novim mladim bendovima i istim starim žarom. Ove godine, unapređujemo zimsko izdanje u svakom smislu – produkcijski, programski i energetski.
Vratićemo se u park. Uvek se vraćamo u park. Odatle smo ponikli i to je naša kuća.
Hvala vam na razumevanju, na podršci, i na tome što ste uvek tu. I kada se svira, i kada se ćuti.
Vaš Blokstok tim