Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

VESLAČI SRBIJE MILAN CVETKOVIĆ I MILAN STEVANOVIĆ POSTALI SU PRVACI Evrope u disciplini "dvojac" u juniorskoj kategoriji

25.05.2025. 21:07 21:09
Piše:
Izvor:
Dnevnik/VSS
VSS - EPJ 2025 - dvojac
Foto: VSS

Pored toga što su osvojili tron Starog kontinenta i okitili se zlatnim medaljama, Cvetković i Stevanović su na Evropskom prvenstvu u veslanju koje se ovog vikenda održalo u Krušvicama u Poljskoj, zabeležili i najbolje vreme (6:29.04) koje je ostvareno na evropskim juniorskim veslačkim šampionatima u ovoj disciplini.

Srpski juniorski dvojac u finalnoj trci bio je bolji od veslača Turske, Italije, Austrije, Mađarske i Grčke, a prethodno u kvalifikacijama i od Španije, Litvanije, Moldavije i Rumunije. Milan Cvetković i Milan Stevanović su članovi reprezentacije Veslačkog saveza Srbije i Veslačkog kluba "Crvena zvezda" iz Beograda. Trener koji ih pripremao i vodio, a koji je takođe i te kako zaslužan za ovaj veliki uspeh srpskog dvoja, jeste Miloš Čudić.

Na Evropskom prvenstvu u veslanju za juniore održanom ovog vikenda u Poljskoj, učestvovalo je 27 država sa 458 veslača i veslačica koji su se takmičili u 13 veslačkih disciplina sa 131 posadom. Veslački savez Srbije je nastupio sa 4 posade i 11 veslača. Osim srpskog "dvojca" Milana Cvetkovića i Milana Stevanovića - šampiona Evrope, Srbiju su predstavljale i posade "četverca" koju čine Aleksej Stojanović, Marko Latinović, Andrej Jović i Nemanja Stojić koji su zauzeli je 7. mesto, "četverca skul" koju čine Ognjen Ostojić, Miloš Tomić, Bogdan Janjić i Vojin Babić koji su zauzeli 9. mesto i "skifista" Strahinja Đurđević koji je zauzeo11. mesto u Evropi. Inače, zanimljivo je i da se u posadi italijanskoj "osmerca" koja je takođe osvojila prvo mesto na Evropskom prvenstvu za juniore u Poljskoj, nalazi Novak Mitrović - naše gore list, pa Srbija može biti veoma ponosna na uspehe koje ostvaruju srspki veslači na međunarodim takmičenjima. 

Veslački savez Srbije čestitao je svim sportistima i trenerima na učešću na Evropskom juniorskom prvenstvu, a posebno osvajačima evropskog zlata. Čelnici srpskog veslačkog sporta poručili su da će u skladu sa mogućnostima, Savez i dalje pružati svu neophodnu podršku i pomoć srpskim veslačima i trenerima u njihovim nastojanjima da ostvare značajan rezultat. Sledeće međunarodno takmičenje na kojem će srpska veslačka juniorska reprezentacija odmeriti snagu sa drugim posadama jeste Svetsko prvenstvo u veslanju za juniore koje će od 6. do 10. avgusta ove godine biti održano u Trakiji u Litvaniji.

Izvor:
Dnevnik/VSS
Piše:
Pošaljite komentar
Jovana Arsić, najbolja veslačica Srbije, počela pripreme za novu sezonu: Korak po korak do velikih takmičenja
веслање

Jovana Arsić, najbolja veslačica Srbije, počela pripreme za novu sezonu: Korak po korak do velikih takmičenja

29.12.2024. 08:17 08:21
VESLAČI SRBIJE MARTIN MAČKOVIĆ I NIKOLAJ PIMENOV POČELI PRIPREME: Sledeća sezona odskočna daska za Los Anđeles
veslanje

VESLAČI SRBIJE MARTIN MAČKOVIĆ I NIKOLAJ PIMENOV POČELI PRIPREME: Sledeća sezona odskočna daska za Los Anđeles

05.10.2024. 10:09 10:15