„Pojas Gaze“ usred Pariza! RABIN NAPADNUT PO DRUGI PUT ZA NEDELJU DANA Pretučen u kafiću! Muškarac palestinskog porekla ga UDARAO stolicom NAPADAČA „UHAPSILI“ okupljeni Parižani
PARIZ: Rabin Eli Lemel pretučen je danas u predgrađu Pariza, Neji-sir-Sen, kada ga je napao jedan muškarac dok je sedeo u kafiću i udario ga nekoliko puta stolicom, javila je televizija BFM, pozivajući se na policijske izvore.
Napadač palestinskog porekla je pritvoren, a rabin je zadobio lakše povrede,
Rabin je rekao za BFM da je od udarca stolice pao na zemlju i čuo ljude kako viču "zaustavite ga".
Muškarca, koji je pokušao da pobegne, zaustavilo je nekoliko prolaznika i zadržalo ga do dolaska policije.
Tužilaštvo je otvorilo istragu o "teškom nasilju" nakon napada na rabina.
BFMTV saznaje da je osumnjičeni palestinskog porekla i da je pritvoren, a da nije moguća njegova deportacija iz humanitarnih razloga. On je pritvoren.
To je drugi napad na rabina za nedelju dana nakon prvog napada na ulici u Dovilu 30. maja kada su ga napale tri alkoholisane osobe koje su ga udarile u stomak, nanevši mu lakše povrede.
Počinioci tog napada još se identifikuju i do sada nije bilo hapšenja, rekao je izvor blizak istrazi za BFMTV.
Francuski ministar unutrašnjih poslova Bruno Retajo najoštrije je osudio antisemitski napad usmeren na rabina.