IVANA ŠPANOVIĆ SEDMA U SKOKU UDALJ na mitingu Dijamantske lige u Judžinu
Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je sedmo mesto u finalu skoka udalj skokom od 6,52 metra na mitingu Dijamnatske lige u Judžinu u SAD.
Ona je najbolji skok imala u trećoj seriji, kada je jedno vreme zauzimala petu poziciju. U prvoj je skočila 6,41, u drugoj prestupila, u četvrtoj 6,34 i petoj 6,47.
Pobedila je aktuelna olimpijska šampionka Amerikanka Tara Dejvis Vudhol sa 7,07 metara iz poslednje, šeste serije. Ona je pretekla do tada vodeću Nemicu Malajku Mihambo, koja je u četvrtoj seriji prva preskočila sedam metara - 7,01, a onda je odlučila da propusti naredne dve serije što se pokazalo kao loš potez, pa je na kraju morala da se zadovolji drugim mestom. Treća je bila Amerikanka Kler Brajant sa 6,80 metara iz pete serije.
Ivana Španović je sedmim mestom u Judžinu ostvarila novčanu nagradu od 1.500 dolara, dok je pobednica Dejvis-Vudhol zaradila 10.000.
Španović se nalazi na desetom mestu u generalnom plasmanu u disciplini skok udalj sa dva boda, dok je Dejvis-Vudhol prva sa 16.
Monako 11. i London 19. jula su sledeće dve stanice, a u Velikoj Britaniji se očekuju nastupi Ivane Španović opet i Angeline Topić u visu.
G. M.