(VIDEO) POGLEDAJTE HAPŠENJE ČLANA OVK Osumnjičen za ratne zločine i napad na karaulu Košare
U zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije (BIA), Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije i Tužilaštva za ratne zločine, danas je uhapšen Lulzim Halili, bivši pripadnik terorističke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), navode Novosti.
Halili, rođen 9. aprila 1966. godine u Peći, tereti se za zločine protiv čovečnosti i ratne zločine počinjene na teritoriji Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija.
On je uhapšen na području grada Svilajnca.
Prema navodima Novosti, sumnja se da je učestvovao u brojnim zločinima na području Peći, Prištine i Đakovice, uključujući i napad na karaulu Vojske Jugoslavije na Košarama – jednu od najtežih bitaka tokom sukoba na Kosovu.
Nakon hapšenja, uz konsultaciju sa Tužilaštvom za ratne zločine, Haliliju je određeno zadržavanje u trajanju do 48 sati. On će uz krivičnu prijavu biti priveden nadležnom tužilaštvu, koje će odlučivati o daljim koracima u ovom postupku.