Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

PANČEVCI POVELI 2:0 DO 18. MINUTA PA PROKOCKALI SVE: „Romantičari“ izborili remi, prvi poraz IMT-a

09.08.2026. 23:03 23:07
Piše:
Izvor:
FK Železničar/Tanjug
спорт
Foto: FK Železničar Pančevo

Fudbaleri Železničara remizirali su sa OFK Beogradom na gostovanju rezultatom 2:2 u četvrtom kolu Superlige Srbije.

Pančevački tim je imao dva gola prednosti, zahvaljujući Janku Jevremoviću i Simau Pedru, ali je u nastavku domaći tim uspeo da nadoknadi zaostatak i izbori remi.

Železničar je odlično otvorio utakmicu igranu na stadionu Sportskog centra Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazović. Već do 18. minuta je tim iz Pančeva stekao dva gola prednosti.

Najpre je u šestom Janko Jevremović krunisao brzu tranziciju, posle oduzete lopte, i asistenciju Simaa Pedra – fantastičnim udarcem sa 18 metara zatresao je mrežu pored nemoćnog golmana Vuka Draškića.

Samo nekoliko trenutaka kasnije, ponovo je Jevremović dao gol, ovoga puta posle centaršuta iz kornera, ali je pogodak poništen na signalizaciju iz VAR sobe zbog igranja rukom.

U 18. minutu, međutim, nije bilo ničega spornog. Jevremović je povukao kroz sredinu unapred, zatim poslao dijagonalu, a Kristijan Šekularac je preskakanjem lopte prevario dva igrača OFK Beograda i omogućio Pedru da iskosa sa 12-13 metara rutinski pogodi dalji ugao za 2:0.

Imao je Železničar u tim momentima potpunu kontrolu nad utakmicom. I igru i rezultat. Ipak, usledio je period konkretnije igre domaćeg tima koji je u 25. minutu smanjio zaostatak golom Jakube Siluea na povratnu Marka Gobeljića.

Uprkos otvorenoj igri na obe strane i u nastavku, do poluvremena više nije bilo golova. Zabeležen je samo udarac Pedra pored gola sa dvadesetak metara.

Početkom drugog dela je OFK Beograd zatresao stativu i to je bilo najveće uzbuđenje sve do 72. minuta, kada je došlo do izjednačenja rezultata.

Uroš Stojanović je sa leve strane u sredinu uposlio rezervistu Đorđa Rankovića, a ovaj sa 18 metara, na sličan način poput Jevremović, pogodio mrežu.

Nedugo zatim je stativa ponovo bila saveznik Železničara, kod udarca Milana Rodića, da bi na drugoj strani Pedro u 82. minutu mogao da vrati vođstvo Pančevcima. Ipak, njegov šut je otišao pored stative, a do kraja više nije bilo izglednijih šansi. Tim Radomira Kokovića je u nadoknadi vremena ostao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Uroša Tegeltije.

Železničar u sledećem kolu dočekuje Crvenu zvezdu 15. avgusta.

Mačvi je pobedu protiv IMT-a doneo Milan Vidakov golom u 23. minutu. IMT je bio maksimalan posle tri kola i prošlog vikenda je kao gost savladao Partizan.

U Lučnima su domaćin Mladost i Čukarički odigrali nerešeno 2:2. 

Standings provided by Sofascore
Izvor:
FK Železničar/Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar
ŽELEZNIČAR I MLADOST ODIGRALI BEZ GOLOVA: Lučanci odoleli Pančevcima
zeleznicar

ŽELEZNIČAR I MLADOST ODIGRALI BEZ GOLOVA: Lučanci odoleli Pančevcima

03.08.2026. 23:08 23:16