Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

HAOS NA PROTESTU Četvoro uhapšenih, policajac udaren u glavu LONDON VRI

31.08.2025. 21:24 21:29
Piše:
Izvor:
Tanjug
Protest
Foto: Tanjug, AP Photo/Alberto Pezzali

LONDON: Četvoro ljudi uhapšeno je danas na manjem antiimigracionom skupu u Londonu nakon sukoba sa policijom, tokom kojih je jedan od pripadnika snaga bezbednosti zadobio udarac u lice.

Londonska policija je saopštila da je protest tekao mirno pre nego što je ''mali broj maskiranih demonstranata postao agresivan prema javnosti i policiji“, a zatim je okupljenima naloženo da uklone maske i raziđu se, prenosi Gardijan.

''Hapšenja su izvršena zbog običnog napada demonstranta na pripadnika javnosti, posedovanja droga klase A i B, napada na policiju/prekršaje javnog reda i nerasilaženja'', saopštila je policija.

Na protestu je učestvovalo između 50 i 100 ljudi, a neki demonstranti su nosili sindikalne zastave i transparente, dok je oko 100 kontrademonstranata nosilo transparente na kojima je pisalo ''zaustavite rasizam'' i ''zaustavite krajnju desnicu''.

''Danas popodne smo nažalost videli još nereda, nakon pet hapšenja izvršenih juče u oblasti Vest Drejton. Današnjem protestu prisustvovali su mnogi članovi zajednice, uključujući žene i decu, i radili smo na tome da osiguramo bezbednost onih koji su tamo da mirno predstavljaju svoje stavove'', rekao je policijski komandant Adam Slonecki.

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar