PRILIKA DA UPOZNAJU NOVE DRUGARE Srednjoškolci sa Kosova i Metohije u poseti AP Vojvodini
Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković pozdravila je danas srednjoškolce sa Kosova i Metohije koja borave u višednevnoj poseti AP Vojvodini.
Tokom boravka, deca će imati priliku da obiđu najznačajnije kulturno-istorijske institucije u Novom Sadu i da se upoznaju s bogatom tradicijom i kulturom našeg naroda.
Gojkovićeva je deci poželela dobrodošlicu u Pokrajinu Vojvodinu, uz poruku da upravo oni nose snagu i budućnost srpskog naroda, te da je važno da znaju da ovde uvek imaju prijatelje, podršku i otvorena vrata.
„Neka ova poseta bude prilika da upoznate nove drugare, da učite, uživate i ponesete lepe uspomene“, poručila je predsednica Pokrajinske vlade.
Program posete, boravka i aktivnosti dece školskog uzrasta iz opština na teritoriji Kosova i Metohije, kao i iz Republike Srpske, organizuje Fond za izbegla, raseljena lica i za saradnju sa Srbima u regionu, u saradnji s institucijama AP Vojvodine.
Susretu u Naučno-tehnološkom parku u Novom Sadu prisustvovao je pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost prof. dr Branko Markoski.