BIVŠI REPREZENTATIVAC SRBIJE IZNENADIO Bogdanović važniji i od Jokića
Košarkaš Igokee i nekadašnji prvotimac Partizana, ali i reprezentativac Srbije, Dragan Milosavljević, ispratio je neuspeh "orlova" na Evropskom prvenstvu.
Milosavljević je u razgovoru za Basketball Sphere i Basketball Sphere EN poručio da je povreda Bogdana Bogdanovića bila ključna.
- Nije bilo lako posmatrati sa strane. Svi smo očekivali veliki rezultat s obzirom na to kakav kvalitet ekipa ima. Jednostavno, splet nekih okolnosti, što povreda, što bolesti, odsustvo Bogdana Bogdanovića… Uz dužno poštovanje svima, sigurno najbitniji igrač te ekipe, lider je reprezentacije u poslednjim godinama i ostali igrači uz njega osećaju veliku sigurnost na terenu - iskren je bio kapiten Igokee.
Sve je jasno...
- Nije bitno kakav učinak ima, mnogo je lakše igrati sa njim. Kada se on povredio, poljuljala se hijerarhija u ekipi, a čuo sam i da su momci imali neke viruse. Naravno, nema opravdanja, u takvom ritmu gde se igra dan za danom, jedna utakmica te eliminiše nije lako. Ne bih se složio sa pričom da nismo zemlja košarke. Šta je sa ove poslednje dve godine kada smo uzimali medalju bili blizu da uzmemo zlato… - zaključio je Milosavljević.
V. M. P.