EVROLIGA Košarkaši Crvene zvezde večeras gostuju Makabiju u Beogradu
BEOGRAD: Košarkaši Crvene zvezde igraće večeras od 20.05 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu protiv Makabija iz Tel Aviva u osmom kolu Evrolige.
Ekipa iz Tel Aviva biće domaćin na ovoj utakmici. Crvena zvezda je pre dva dana u Beogradskoj areni pobedila Asvel 79:65, dok je Makabi u Atini izgubio od Panatinaikosa (85:99).
"Ja ne vidim da su oni loše igrali, ne igraju loše. Ne znam kako ih je Olimpijakos ovde pobedio. Onda oni dobiju Real. Ta ekipa zna da igra kolektivno, igrači su tu nekoliko godina i oni se jako dobro razumeju, zato imaju kontinuitet zajedništva, što je pretnja. Oni će vremenom da budu još bolji, mi smo u specifičnoj situaciji, znamo šta znači pobeda na strani, bila bi to velika pobeda. U toj smo nekoj situaciji gde integracija povređenih igrača i novih igrača treba da bude i prođe, sve to može i da nas poremeti. Dobro je da analiziramo iz ne tako dobrih utakmica, koje ne treba da budu perfektne svakako", rekao je trener Zvezde Saša Obradović uoči meča sa Makabijem.
Novi košarkaš Crvene zvezde Džered Batler bi trebalo da debituje na duelu sa Makabijem.
"Prvo treba videti koliko igrač može da prihvati informacija u ovom trenutku. Ne treba preterivati i treba igrati što jednostavnije. Nekada ni naš napad ne volim, trebalo bi da bude fluidniji i brži, kao i u pozicionom napadu. Stvari koje treba da se dešavaju, da se iskoriste mismečevi, mora to mnogo da bude brže. Malo smo sporiji tu. Nova smo ekipa, tu smo, igrače koje treba da integrišeš, treba da imaš strpljenja i vremena da se sve dopunjuje. On je i jedan i dva, očigledno i dobar spot ap šuter i što je mnogo važnije, odličan je sa loptom", dodao je Obradović.
Košarkaši Crvene zvezde se nalaze na trećem mestu na tabeli Evrolige sa pet pobeda i dva poraza, dok je Makabi na 19. poziciji sa skorom 2/5.