(VIDEO) PUŠTEN PA OPET UHAPŠEN Bačulov po napuštanju Palate pravde ponovo proveden ZBOG NOVIH KRIVIČNIH DELA
Pripadnici Uprave kriminalističke policije ponovo su uhapsili Novosađana Mišu Bačulova prilikom napuštanja zgrade Palate pravde u Savskoj, zbog novih krivičnih dela, saznaje Tanjug.
On je prethodno saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, ali usled nemogućnosti suda da zbog isteka radnog vremena odlučuje o predlogu tužilaštva da odredi pritvor Bačulovu, on je pušten na slobodu.
Međutim odmah potom je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu ponovo uhapšen jer je, kako saznaje Tanjug, osumnjičen da je u nedelju 2. novembra koordinirao nasilje ljudi ispred Skupštine Srbije i to iz Kliničkog centra Srbije, gde je bio hospitalizovan od subote.
Sumnja se da su mu zaposelni na KCS u nedelju veče u više navrata omogućili korišćenje službenog mobilnog telefona kako bi koordinirao napade na policiju ispred Skupštine Srbije i pokušao rušenje legitimnih vlasti u državi.
On je danas saslušan u tužilaštvu pod sumnjom da je hteo da je sa još dva lica lažira svoje trovanje i da za to optuži predsednika države i aktuelnu vlast, ali je u tome sprečen.
Kako Tanjug saznaje, o svemu postoje video zapisi koje su dokumentovale službe bezbednosti.
Bačulov je bio uhapšen prošlog petka, ali je već sutradan, žaleći se na zdravstvene tegobe, prebačen u Urgentni centar, a potom u KCS gde je bio do danas.