Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Prvi meč četvrtfinala Kupa Srbije

ODBOJKAŠIMA VOŠE TRILER NAKON PET SETOVA: Pobedili Partizan u derbiju pred revanš u Novom Sadu

05.11.2025. 22:14 22:24
Izvor:
Dnevnik
спорт
Foto: Dnevnik/Filip Bakić

Odbojkaši Vojvodine pobedili su Partizan 3:2 u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije odigranoj u hali Master u Zemunu.

Novosađani imaju povoljan rezultat pred revanš, koji je 26. novembra u maloj sali Spensa. 

U sudaru dva mlada sastava crveno-beli su pokazali da su ipak iskusniji. Voša je do sada neporažena od početka sezone. Ovo joj je četvrta pobeda, druga u nacionalnom Kupu, a ima i dve u Superligi Srbije. 

Do 1:0 Novosađani su došli bez većih problema, ali je usledio odgovor domaćina. Razigrali su se crno-beli, dok je Vojvodina pala u igri, pa nije uspela da se vrati iz minusa od osam poena. Pokušao je trener Marko Narančić i promenom dijagonale da poboljša stvari na terenu, ali to nije urodilo plodom. 

Mogla je Voša sve da prokocka u trećem setu u kom je u više navrata imala „plus 6“, a u završnici i velikih 23:16. Na samo dva koraka od dobitka i ove deonice dopustila je rivalu, a i pomogla mu greškama, da napravi seriju 7-0 za izjednačenje 23:23. Ipak, uzela je još dva poena i stigla na korak od pobede – 2:1. 

Ni tada se Partizan nije predavao. Igrao se egal u četvrtom setu i domaćin je prvi stigao do set lopte – 24:23, a iskoristio je drugu za opstanak u meču i taj-brejk (2:2). 

U odlučujućem setu, takođe, izjednačena borba, ali Voša prva stiže do dva razlike – 6:4, te 8:6, nakon čega je krenula ka pobedi, jer je imala i 10:6 i trasiran put ka slavlju.   

Vojvodinu u nedelju, 9. oktobra u Novom Sadu očekuje duel Superlige Srbije protiv Dubočice.

Partizan – Vojvodina 2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 26:24, 9:15) 

ZEMUN: SC Master, gledalaca: 150, sudije: Petrović (Užice), Cvetković (Beograd). 

PARTIZAN: Ranković 15, Dopuđ 16, Moćević, Joksović, Dakić, Pavlović (libero), Kopitić 11, Petrović 9, Batizić, Jeremić (libero), Veselić 6, Stevanović, Aleksić 13, Pavić. 

VOJVODINA: Antunović 10, Marjanović, Milanović 2, Marić 2, Negić (libero), Brborić 21, Mišković, Stanković 17, Kokeza 11, Maćešić, Korica, Čolaković, Radosavljević 16, Đogić (libero). 

Izvor:
Dnevnik
Pošaljite komentar
ODBOJKAŠI VOŠE PROTUTNJALI KROZ NIŠ: Ubedljiva pobeda pred derbi s Partizanom 
спорт

ODBOJKAŠI VOŠE PROTUTNJALI KROZ NIŠ: Ubedljiva pobeda pred derbi s Partizanom 

30.10.2025. 21:27 21:30
ODBOJKAŠI VOJVODINE POBEDOM STARTOVALI U SUPERLIGI: Novosađani ubedljivi, Takovo lak plen
спорт

ODBOJKAŠI VOJVODINE POBEDOM STARTOVALI U SUPERLIGI: Novosađani ubedljivi, Takovo lak plen

25.10.2025. 19:19 19:27