PREDSEDNIK AUSTRIJE ODGOVORIO ARNAUTOVIĆU: "Dragi Marko..."
Predsednik Austrije Aleksander van der Belen je odgovorio Marku Arnautoviću.
Reprezentacija Austrije obezbedila je plasman na Svetsko prvenstvo remijem protiv Bosne i Hercegovine, ali atmosfera u zemlji daleko je od one kakva obično prati ovakav uspeh. Umesto slavlja, snimci sa stadiona i ulica postali su viralni zbog potpuno neočekivanog – potpune tišine.
Na video zapisima koji kruže društvenim mrežama vidi se kako austrijski fudbaleri napuštaju stadion bez ijednog navijača koji bi ih dočekao.
Austrian team bus a little after midnight, no fans no nothing going on, who would have thought they qualified for the World Cup after 28 Years. Would have been different if the result happened other way around last night for us even though we have been to one in 2014. pic.twitter.com/OmsbSjIkXY
— Bosnian Football (@BosniaNTBall) November 19, 2025
Takva scena dala je dodatni povod navijačima Bosne i Hercegovine da se našale na račun protivnika, uz poređenje sa euforijom koja je zahvatila Škotsku po plasmanu na Mundijal.
Dodatnu pažnju izazvala je i razmena poruka između kapitena Marka Arnautovića i predsednika Austrije Aleksandera van der Belena.
Arnautović je, ponet emocijama posle istorijskog uspeha, poručio da bi 18. novembar trebalo proglasiti državnim praznikom.
Predsednik mu je odgovorio kratko, ali vrlo jasno – i prilično prizemljujuće.
"Dragi Marko, tvoja ideja je svakako nešto što bi savezna Vlada i ja trebalo da podržimo. Ali, pogledaj ovo", poručuje Van der Belen u video obraćanju.
Nakon toga podigao je fotografiju pehara namenjenog svetskom prvaku i dodao:
"Izgleda poznato, zar ne? Ako ovo donesete u Beč krajem jula sledeće godine možemo ponovo da razgovaramo".
(B92)