TRIBINA O IZVEŠTAVANJU U VANREDNIM SITUACIJAMA Epidemija korone u objektivu novosadskih foto-reportera
Društvo novinara Vojvodine, ogranak Udruženja novinara Srbije, organizuje tribinu pod nazivom „Foto-dnevnik vanrednog stanja“ na temu uloge medija i etičkim izazovima izveštavanja tokom pandemije COVID-19.
Fotoreporteri Marija Erdelji, Slobodan Šušnjević i novinarka Staša Keneški govoriće o ulozi medija u vanrednim okolnostima, kao i o profesionalnim i etičkim izazovima izveštavanja tokom pandemije COVID-19. Tribina ima za cilj doprinos razvoju kritičke misli i medijske pismenosti, što je naročito važno u vremenu pojačanog širenja dezinformacija i manipulacija koje mogu negativno uticati na javno mnjenje, posebno u kriznim situacijama.
Razgovor će voditi novinar i sociolog Predrag Rava.
Prisutni će imati priliku i da pogledaju radove Marije Erdelji koji svedoče o tome kako pojedinci i zajednice funkcionišu u kriznim situacijama, ali i kako se društvo menja pod pritiskom vanrednih okolnosti. Kroz dokumentarnu i umetničku fotografiju, autorka je zabeležila svakodnevni život građana u uslovima izolacije i samoizolacije, rad institucija i medija, kao i promene u ponašanju društva u trenutku globalne krize.
Skup će se održati 27. januara u restoranu Špajz (Trifkovićev trg 2, Novi Sad), sa početkom u 16 časova.