Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

TRIBINA O IZVEŠTAVANJU U VANREDNIM SITUACIJAMA Epidemija korone u objektivu novosadskih foto-reportera

26.01.2026. 18:01 18:04
Piše:
Izvor:
Dnevnik.rs
Foto: pixabay.com

Društvo novinara Vojvodine, ogranak Udruženja novinara Srbije, organizuje tribinu pod nazivom „Foto-dnevnik vanrednog stanja“ na temu uloge medija i etičkim izazovima izveštavanja tokom pandemije COVID-19.

Fotoreporteri Marija Erdelji, Slobodan Šušnjević i novinarka Staša Keneški govoriće o ulozi medija u vanrednim okolnostima, kao i o profesionalnim i etičkim izazovima izveštavanja tokom pandemije COVID-19. Tribina ima za cilj doprinos razvoju kritičke misli i medijske pismenosti, što je naročito važno u vremenu pojačanog širenja dezinformacija i manipulacija koje mogu negativno uticati na javno mnjenje, posebno u kriznim situacijama.

Razgovor će voditi novinar i sociolog Predrag Rava.

Prisutni će imati priliku i da pogledaju radove Marije Erdelji koji svedoče o tome kako pojedinci i zajednice funkcionišu u kriznim situacijama, ali i kako se društvo menja pod pritiskom vanrednih okolnosti. Kroz dokumentarnu i umetničku fotografiju, autorka je zabeležila svakodnevni život građana u uslovima izolacije i samoizolacije, rad institucija i medija, kao i promene u ponašanju društva u trenutku globalne krize.

Skup će se održati 27. januara u restoranu Špajz (Trifkovićev trg 2, Novi Sad), sa početkom u 16 časova.

 

Izvor:
Dnevnik.rs
Piše:
Pošaljite komentar