clear sky
33°C
26.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ТРИБИНA О ИЗВЕШТАВАЊУ У ВАНРЕДНИМ СИТУАЦИЈАМА Епидемија короне у објективу новосадских фото-репортера

26.01.2026. 18:01 18:04
Пише:
Извор:
Dnevnik.rs
Фото: pixabay.com

Друштво новинара Војводине, огранак Удружења новинара Србије, организује трибину под називом „Фото-дневник ванредног стања“ на тему улоге медија и етичким изазовима извештавања током пандемије COVID-19.

Фоторепортери Марија Ердељи, Слободан Шушњевић и новинарка Сташа Кенешки говориће о улози медија у ванредним околностима, као и о професионалним и етичким изазовима извештавања током пандемије COVID-19. Трибина има за циљ допринос развоју критичке мисли и медијске писмености, што је нарочито важно у времену појачаног ширења дезинформација и манипулација које могу негативно утицати на јавно мњење, посебно у кризним ситуацијама.

Разговор ће водити новинар и социолог Предраг Рава.

Присутни ће имати прилику и да погледају радове Марије Ердељи који сведоче о томе како појединци и заједнице функционишу у кризним ситуацијама, али и како се друштво мења под притиском ванредних околности. Кроз документарну и уметничку фотографију, ауторка је забележила свакодневни живот грађана у условима изолације и самоизолације, рад институција и медија, као и промене у понашању друштва у тренутку глобалне кризе.

Скуп ће се одржати 27. јануара у ресторану Шпајз (Трифковићев трг 2, Нови Сад), са почетком у 16 часова.

 

Извор:
Dnevnik.rs
Пише:
Пошаљите коментар