Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

(VIDEO) PKV OBELEŽILA 107. GODIŠNJICU Redakcija Dnevnika dobila priznanje „Zlatno pero privrede“ ZASLUŽNIM KOMPANIJAMA I PRIVREDNICIMA NAGRADA „KOSTA MIROSAVLJEVIĆ“

02.02.2026. 12:58 16:10
Izvor:
Dnevnik
2
Foto: Dnevnik/ Filip Bakić

Privredna komora Vojvodine (PKV) povodom 107. godišnjice, priredila je svečanost u Master centru Novosadskog sajma.

-Već duže od veka Privredna komora Vojvodine je uz privredu, od samog početka je bila stub privrednog i ekonomskog razvoja i povezivanja znanja, a tako je i danas - rekla je predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković na današnjoj svečanosti na kojoj je obeleženo 107 godina od osnivanja PKV. -  Tako dugo postojanje je svedočanstvo uspešnog rada i uspešnog prilagođavanja promenama koje su se dešavale i u državi u na tržištu. 

Dnevniku nagrada „Zlatno pero privrede “

Dnevnik Vojvodina Pres DOO dobirnik je nagrade „Zlatno pero privrede “. Ovo priznanje Dnvniku je pripalo za poseban dopinos promociji APV, kao i  PKV u medijima i javnosti, a po  rečima izvršne direktorke Snežane Milanović , nagrada je podstrek za dalji rad. 

- Čestitajući 107 godina postojanja PKV ukazujem da će  Dnevnik ove godine napuniti 84, pa sam sigurna da su iskustvo i mudrost koje imamo dobar temelj za nastavak saradnje i snagu koja se gradi jedinstvom - rekla je Snežana Milanović. 

Ona je ukazala da je privreda temelj čitavog društva, da  bez nje nema stabilnih radnih mesta ni uspešnog razvoja. 
- I u veoma teškim uslovima privređivanja i poslovanja u prethodnih godinu dana privreda je pokazala zrelost i odgovornost, punila budžete i omogućila finansiranje celog društva. PKV je i tada bila svojevrsni most između razvoja društva i privrede, spoj vizije i realizacije i pokazala otpornost  i sposobnost da opstane - rekla je Maja Gojković i naglasila da će Pokrajinska vlada nastaviti da podržava razvoj privrede i da će PKV kao mesto dijaloga imati važno mesto u tom procesu. 

2
Foto: Dnevnik/ Filip Bakić

Predsednik Skupštine APV Balint Juhas ukazao je da je AP Vojvodina prošle godine u ukupnom izvozu Srbije učestvovala s 32 odsto, kao i to da se, po strukturi izvoza može reći da se ne izvozi ono što imamo, već ono što znamo.  

- Privreda nije apstraktna kategorija, nju čine ljudi koji razmišljaju o tržištu, radnicima, novim tehnologijama. To su radna mesta koja se stvaraju i čuvaju svakog meseca i zato PKV ne govori o privredi već razgovara s njom - istakao je Juhas. 

2
Foto: Dnevnik/ Filip Bakić

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin istako je da je Privredna komora Vojvodine oslonac razvoja, saradnje i jake privrede i pouzdan partner grada i da će tako biti i u budućnosti.

Priznanja „Kosta Mirosavljević“

Na svečanosti  su uručena i priznanja Privredne komore Vojvodine „Kosta Mirosavljević“ za prethodnu godinu. 

Priznanje „Kosta Mirosavljević“ dobile su kompanije BMK AGRAR DOO iz Stare Pazove, AG-UNS Arhitektonsko- građevinski institut doo iz Novog Sada i TOYO TIRE SERBIA doo iz Inđije. 

Privrednica godine je Mia Kostić-Strajin („Puerra“), a privrednik Aleksandar Galić („Galens“). 

- Bez jake privrede nema ni razvoja, a da je tako potvrđuje i privredni napredak Novog Sada u poslednjoj deceniji - nova radna mesta, broj zaposlenih, zarade ... rekao je Mićin. - U tom pravcu ćemo i nastaviti - ulaganje u održivi razvoj, nova radna mesta, partnerstvo i saradnju s privrednicima i iz zemlje i inostranstv

снс
Foto: Dnevnik (Filip Bakić)

- Privredna komora Vojvodine je tokom svog postojanja kroz različite države, sisteme, krize i promene ostala verna svojoj osnovnoj misiji – da bude pouzdan partner privrednicima i oslonac razvoju Vojvodine - rekao je predsednik Privredne komore Vojvodine Vladimir Gak. - Mi smo tu da pružimo stabilnost poslovanja, podstaknemo i podržimo razvoj privrede u korist celog društva, a u vremenu ubrzanog tehnološkog napretka, energetske tranzicije i novih tržišnih okolnosti uloga PKV zahtevnija je nego ikada. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dnevnik (@dnevnik.rs)

Na svečanosti  je puštena u rad  platforma „Moj market“, namenjena promociji i prodaji proizvoda žena preduzetnica, koja omogućava brzu i bezbednu podršku domaćoj proizvodnji.  

Uskoro će, najavio je predsednik PKV, biti uvodene dve nove aplikacije - s informacijama o potrebama poslovanja, kao i poslovima na tržištu, posebno značajnim za Vojvodinu.

D. Mlađenović

Izvor:
Dnevnik
Pošaljite komentar