MALOLETNIK OPTUŽEN ZA SERIJU KRAĐA Poharao više luksuznih prodavnica ŠTETA 155.000 EVRA
Maloletnik, čije ime ne može biti objavljeno zbog uzrasta, tereti se za ukupno 53 krađe iz prodavnica "Boots", kao i za četiri slučaja krađe iz prodavnica "Holland and Barrett", prenosi London Ivning Standard.
Optužen je za krađu robe vredne 129.974,50 funti od kompanije "Boots" između aprila 2024. i oktobra 2025. godine, kao i proizvoda vrednih skoro 2.500 funti (oko 3.000 evra) od kompanije "Holland and Barrett".
Prema optužnici, on je u više navrata krao kozmetičke proizvode visoke vrednosti, a snimci nadzornih kamera navodno ga prikazuju kako puni torbu robom i napušta prodavnice bez plaćanja.
On se pojavio pred Sudom za maloletnike u Hajberiju, gde je postupak odložen za mesec dana zbog velikog broja video-snimaka koje odbrana i tužilaštvo treba da pregledaju.
Tužilaštvo je navelo da se radi o ozbiljnim optužbama i značajnoj materijalnoj šteti.
Sud je odlučio da mladića pusti na slobodu uz kauciju, uz uslov da ne posećuje nijednu prodavnicu "Boots" ili "Holland and Barrett" u Engleskoj i Velsu, osim u pratnji člana porodice.
Optuženi se još nije izjasnio o krivici po ukupno 57 tačaka optužnice.
Prema sudskim dokumentima, mladić je navodno izvršio 27 krađa u više londonskih opština, uključujući Vestminster, Kensington i Čelsi, Lambet, Merton, Sauterk, Kamden, Hamersmit i Fulam, Vandsvort, Haunslou, Harou i Tauer Hamlets.
Najveća pojedinačna krađa, prema optužnici, iznosila je više od 9.300 funti (oko 11 hiljada evra) i dogodila se u oktobru 2024. godine u londonskoj opštini Kensington i Čelsi.
Policija je saopštila da se istraga nastavlja, kao i da se još jedan maloletnik dovodi u vezu sa ovim krađama, ali protiv njega za sada nije podignuta optužnica.